Piirinmestaruuskilpailu 10.9.2016 B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, paikka Heinola,
järjestäjä Heinolan Palvelus-Ja Seurakoira ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3 yhteistulos, tuomari Sisko Pulkkinen, koirakoita 13

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 3 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 74,29 -14,71 0 -14,71 Piirinmestari 2016
1 B agilityrata 39,72 -7,28 0 -7,28  
1 C hyppyrata 34,57 -7,43 0 -7,43  
2 16 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU 84,65 0,49 5 5,49  
5 B agilityrata 42,16 -4,84 0 -4,84  
4 C hyppyrata 42,49 0,49 5 5,49  
3 13 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä KANAV 106,70 17,70 15 32,70  
11 B agilityrata 58,34 11,34 10 21,34  
5 C hyppyrata 48,36 6,36 5 11,36  
  1 schipp Taru Riemukas Ainarakas Tanja Sundqvist VAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  4 borter Lämä Foo Fighters Where Are We Running Noora Haapanen KOVA       HYL  
10 B agilityrata 53,55 6,55 5 11,55  
  C hyppyrata       HYL  
  5 borter Maisa Junipermoor's Odi Et Amo Marjaana Salo P-HAU       HYL  
8 B agilityrata 45,35 -1,65 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  7 parson Eddie Karvahaalarin Quickilver Tanja Lappalainen VAU       HYL  
7 B agilityrata 45,18 -1,82 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  8 papill Mocca Neelis Absolut Mocca Jaana Airola P-HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
3 C hyppyrata 37,89 -4,11 0 -4,11  
  10 shelam Trick Silimen Usvametsän Prinssi Marja Peltonen P-HAU       HYL  
9 B agilityrata 45,86 -1,14 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  11 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU       HYL  
2 B agilityrata 40,57 -6,43 0 -6,43  
  C hyppyrata       HYL  
  12 borter Essu Heathberry's Smart Casual Satu Laru P-HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  14 jackru Mili Tsarodej Jack Rina Heikki Valtokari VAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  15 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU       HYL  
4 B agilityrata 41,18 -5,82 0 -5,82  
  C hyppyrata       HYL  

Medi 3 yhteistulos, koirakoita 18

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 20 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU 76,03 -12,97 0 -12,97 Piirinmestari 2016
1 B agilityrata 39,82 -7,18 0 -7,18  
1 C hyppyrata 36,21 -5,79 0 -5,79  
2 35 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans KOVA 84,80 -4,20 5 5  
8 B agilityrata 46,55 -0,45 0 -0,45  
2 C hyppyrata 38,25 -3,75 5 5  
3 18 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA 86,83 0,18 10 10,18  
6 B agilityrata 44,65 -2,35 0 -2,35  
5 C hyppyrata 42,18 0,18 10 10,18  
4 32 shelam Sansa Silimen Kamarineito Pirjo Kilpi P-HAU 102,97 13,97 5 18,97  
12 B agilityrata 54,51 7,51 5 12,51  
4 C hyppyrata 48,46 6,46 0 6,46  
5 22 shelam Kira Shegur'n Uskomaton Ursula Tuuli Laukkanen KOVA 85,36 -3,64 20 20  
13 B agilityrata 45,08 -1,92 15 15  
3 C hyppyrata 40,28 -1,72 5 5  
6 21 shelam Miina Pikikuonon Passionata Kati Töllinen P-HAU 98,88 11,40 10 21,40  
7 B agilityrata 45,48 -1,52 0 -1,52  
6 C hyppyrata 53,40 11,40 10 21,40  
  17 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU       HYL  
5 B agilityrata 43,06 -3,94 0 -3,94  
  C hyppyrata       HYL  
  19 pumi Pipsa Jellum's Geena Heidi Katajainen VAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  23 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen HPSK       HYL  
14 B agilityrata 46,66 -0,34 15 15  
  C hyppyrata       HYL  
  24 parson Holecek Kuusiniityn Big-Boss Anne-Maija Saarinen KANAV       HYL  
9 B agilityrata 49,13 2,13 5 7,13  
  C hyppyrata       HYL  
  25 shelam Skip Golden Rose Whisper Of Destiny Marja Peltonen P-HAU       HYL  
10 B agilityrata 49,88 2,88 5 7,88  
  C hyppyrata       HYL  
  26 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV       HYL  
11 B agilityrata 52,29 5,29 5 10,29  
  C hyppyrata       HYL  
  27 espves Wilma Vivaracho Azabachado Mari Rauhala P-HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  28 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU       HYL  
4 B agilityrata 43,01 -3,99 0 -3,99  
  C hyppyrata       HYL  
  29 parson Iida Tallitontun Carmen Suvi Hakala VAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  31 schape Jippo Hästängens Aldrig Ger Jag Upp Tuija Laurila VAU       HYL  
3 B agilityrata 42,67 -4,33 0 -4,33  
  C hyppyrata       HYL  
  33 koohon Koda Callitris Hidalgo Erminia Sanna Pyykkönen RIMA       HYL  
2 B agilityrata 42,50 -4,50 0 -4,50  
  C hyppyrata       HYL  
  34 kromfo Sisi Inka Vom Rauhen Stein Katja Alalauri P-HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  30 parson Topi Lamun Edison Jenni Nikkilä P-HAU       POIS  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       POIS  

Maksi 3 yhteistulos, koirakoita 21

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 50 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HPSK 67,81 -21,19 0 -21,19 Piirinmestari 2016
1 B agilityrata 34,78 -12,22 0 -12,22  
1 C hyppyrata 33,03 -8,97 0 -8,97  
2 43 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari P-HAU 71,29 -17,71 0 -17,71  
2 B agilityrata 37,17 -9,83 0 -9,83  
2 C hyppyrata 34,12 -7,88 0 -7,88  
3 38 lyhcol Kuura Honey Melon Carmencita Ge Ge Tuuli Laukkanen KOVA 82,44 -6,56 5 5  
5 B agilityrata 44,76 -2,24 5 5  
4 C hyppyrata 37,68 -4,32 0 -4,32  
4 42 novnou Minni Höpöhännän Hulvattoman Hupsu Sirkku Sivo VAU 79,20 -9,80 10 10  
8 B agilityrata 42,52 -4,48 10 10  
3 C hyppyrata 36,68 -5,32 0 -5,32  
5 56 belpam Inka Tammikallion Gimma Marianna Pettersson HPSK 82,97 -6,03 10 10  
4 B agilityrata 42,62 -4,38 0 -4,38  
10 C hyppyrata 40,35 -1,65 10 10  
6 39 belpam Riemu Tammikallion Riemu Marianna Pettersson HPSK 92,68 3,68 10 13,68  
6 B agilityrata 49,31 2,31 5 7,31  
8 C hyppyrata 43,37 1,37 5 6,37  
7 54 borcol Santtu Muttaburra Black Hole Sun Johanna Wallström HPSK 83,24 -5,76 20 20  
10 B agilityrata 44,11 -2,89 15 15  
7 C hyppyrata 39,13 -2,87 5 5  
  36 borcol Taavi Despina Gard Sanna Laitinen P-HAU       HYL  
3 B agilityrata 39,41 -7,59 0 -7,59  
  C hyppyrata       HYL  
  37 isomün Suri Seefest Babette Mia Hyttinen VAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  40 pumi Renne Jellum's Isaac Johanna Wallström HPSK       HYL  
9 B agilityrata 47,93 0,93 10 10,93  
  C hyppyrata       HYL  
  41 auspai Milla Vauhtitassun Kamomilla Suvi Mero P-HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  44 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  45 lagrom Rico Mandaraban Re Ricciuto Jukka Pöyry P-HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
9 C hyppyrata 44,83 2,83 5 7,83  
  46 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
6 C hyppyrata 33,73 -8,27 5 5  
  48 labnou Riemu Merryhunter Brittany Sanna Pyykkönen RIMA       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  49 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
11 C hyppyrata 43,99 1,99 10 11,99  
  51 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOVA       HYL  
7 B agilityrata 39,55 -7,45 10 10  
  C hyppyrata       HYL  
  52 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen HPSK       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  53 belpat Varma Energetic-Action's Bam-Bam Janniina Eerola HPSK       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  55 lappor Hemmo Tuhkavuorten Karhunvartija Hanna Pylkkänen VAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
5 C hyppyrata 45,69 3,69 0 3,69  
  57 parcol Veeti Vanamon Fuel For Fire Sanna Laitinen P-HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  47 borcol Allu Alf Sari Honkanen VAU       POIS  
  B agilityrata       POIS  
  C hyppyrata       POIS  

 

*) huomioitu yhteistuloksessa