Agility kilpailut Heinola 11.9.2016, paikka Heinola, järjestäjä Heinolan Palvelus-Ja Seurakoira ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 2,8 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  2 kääpin Sisu A'dreams Black Sisu Raili Vierula VAU         HYL  
  3 borter Diego Gainsay Blue Ice Kirsi Vilen VAU         HYL  
  4 popopl Tuukka Mignetín Tuuthan Tuukka Outi Anttilainen KANAV         HYL  
  5 parson Muusa Tairngire Flax White Hanna Hautanen KSSK         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 1, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  7 schape Vida Lumikuono Nereida Convida Katri Järvinen HPSK         HYL  
  8 parson Wiitala Kamunkorven Aina Ilona Anne-Maija Saarinen KANAV         POIS  

A agilityrata, maksi 1, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 borcol Mindi Eventually Euphoria Kirsi Ruohtula HPSK 41,81 3,61 -12,19 15 15  
  9 belpam Hukka No-How Best Of The Rest Mirja Mynttinen P-HAU         HYL  
  10 espves Nuka Marikharon Jackpot Katja Siekkinen VAU         HYL  
  14 auskel Nipa Cefeus Tahvo Kirsi Aintila VAU         HYL  
  15 borcol Muusa Amazeme Criminal Intentions Heidi Haapsaari VAU         HYL  
  16 borcol Maia Tronic Linnea Niina Lehtinen P-HAU         HYL  
  13 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         POIS  

B hyppyrata, mini 1, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 5, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 borter Ypö Heathberry's Me Myself And I Wilma Laru P-HAU 37,45 3,28 -0,55 5 5  
2 4 popopl Tuukka Mignetín Tuuthan Tuukka Outi Anttilainen KANAV 40,60 3,03 2,60 15 17,60  
  2 kääpin Sisu A'dreams Black Sisu Raili Vierula VAU         HYL  
  3 borter Diego Gainsay Blue Ice Kirsi Vilen VAU         HYL  
  5 parson Muusa Tairngire Flax White Hanna Hautanen KSSK         HYL  

B hyppyrata, medi 1, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 2, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  6 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  7 schape Vida Lumikuono Nereida Convida Katri Järvinen HPSK         HYL  
  8 parson Wiitala Kamunkorven Aina Ilona Anne-Maija Saarinen KANAV         POIS  

B hyppyrata, maksi 1, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 7, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 schape Hessu Swifty's Funny Fellow Leena Ahonen MAH 42,00 2,93 4,00 5 9,00  
2 12 borcol Mindi Eventually Euphoria Kirsi Ruohtula HPSK 39,25 3,13 1,25 10 11,25  
  9 belpam Hukka No-How Best Of The Rest Mirja Mynttinen P-HAU         HYL  
  10 espves Nuka Marikharon Jackpot Katja Siekkinen VAU         HYL  
  14 auskel Nipa Cefeus Tahvo Kirsi Aintila VAU         HYL  
  15 borcol Muusa Amazeme Criminal Intentions Heidi Haapsaari VAU         HYL  
  16 borcol Maia Tronic Linnea Niina Lehtinen P-HAU         HYL  
  13 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         POIS  


Palkitut maksien luokista 1A ja 1B

B hyppyrata, mini 2, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 4, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borter Milli Millitallin Xtrahilda Riikka Saarinen P-HAU 34,74 4,06 -6,26 0 -6,26 LUVA
2 19 schipp Utsi Mökötuvan Utsi Anne-Riitta Lahtinen P-HAU 47,96 2,94 6,96 10 16,96  
3 18 jackru Särö Walking Disaster's Pinky Ponk Kati Töllinen P-HAU 52,13 2,70 11,13 15 26,13  
  20 popopl Roope Mignet'n Roope Roccaaja Outi Anttilainen KANAV         HYL  

B hyppyrata, medi 2, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 3, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  21 snauts Netta Mihan Minuet Päivi Kaikkonen HPSK         HYL  
  22 tarupi Manu Yacatis Winter Breeze Sanna Korhonen KANAV         HYL  
  23 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  

B hyppyrata, maksi 2, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 6, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 espves Trivi Tussbergets Trivium Emilia Helminen KOVA 35,77 3,94 -5,23 0 -5,23  
2 29 espves Topi Vivaracho B-Spot Saila Immonen P-HAU 31,15 4,53 -9,85 5 5  
3 26 sakpai Ruska Fortzato Hope For Glimmer Minna Toropainen VAU 45,65 3,09 4,65 10 14,65  
  24 kerter Zero Geijes Grand Slam Tirliina Villberg KOVA         HYL  
  25 belpag Jaro Absolut Black Z Kovárny Kristiina Alppinen P-HAU         HYL  
  30 x-rotu Max Max Sanna Lahtinen VAU         HYL  


Luokan 2B palkitut minit ja maksit

A agilityrata, mini 2, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borter Milli Millitallin Xtrahilda Riikka Saarinen P-HAU 39,01 4,03 -9,99 0 -9,99 LUVA
2 18 jackru Särö Walking Disaster's Pinky Ponk Kati Töllinen P-HAU 53,10 2,96 4,10 5 9,10  
3 20 popopl Roope Mignet'n Roope Roccaaja Outi Anttilainen KANAV 56,63 2,77 7,63 5 12,63  
  19 schipp Utsi Mökötuvan Utsi Anne-Riitta Lahtinen P-HAU         HYL  

A agilityrata, medi 2, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 tarupi Manu Yacatis Winter Breeze Sanna Korhonen KANAV 47,09 3,33 -1,91 5 5  
2 21 snauts Netta Mihan Minuet Päivi Kaikkonen HPSK 57,97 2,71 8,97 0 8,97  
  23 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  

A agilityrata, maksi 2, tuomari Harri Huittinen, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 espves Trivi Tussbergets Trivium Emilia Helminen KOVA 41,87 3,75 -7,13 0 -7,13 SERT
2 26 sakpai Ruska Fortzato Hope For Glimmer Minna Toropainen VAU 42,36 3,71 -6,64 0 -6,64 SERT
3 29 espves Topi Vivaracho B-Spot Saila Immonen P-HAU 36,50 4,30 -12,50 5 5  
4 30 x-rotu Max Max Sanna Lahtinen VAU 37,02 4,24 -11,98 5 5  
5 25 belpag Jaro Absolut Black Z Kovárny Kristiina Alppinen P-HAU 38,48 4,08 -10,52 10 10  
  24 kerter Zero Geijes Grand Slam Tirliina Villberg KOVA         HYL  
  27 borcol Luna Tronic Mohigana Noona Puolakka HPSK         HYL