Heinolan agilitykilpailut 16.8.2015, järjestäjä Heinolan Palvelus- ja Seurakoira ry

Tuomari Johanna Nyberg

[Mini 1A] [Medi 1A] [Maksi 1A] [Mini 1B] [Medi 1B] [Maksi 1B]
[Mini 2A] [Medi 2A] [Maksi 2A] [Mini 2B] [Medi 2B] [Maksi 2B]

A agilityrata Mini 1, koirakoita 3, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 jackru Linus Liinakon Linus Marja Mäenpää MAH 49,41 3,42 -5,59 0 -5,59 LUVA
2 1 parson Aave Scotstyles Flying Phantom Marika Väisänen LAUKA 30,48 5,55 -24,52 15 15  
  2 mittel Hukka Mikälie Ajanhukka Emilia Lamponen MAH         HYL  

A agilityrata Medi 1, koirakoita 3, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 snauts Netta Mihan Minuet Päivi Kaikkonen HPSK 44,27 3,82 -10,73 0 -10,73 SERT
2 5 koohon Dani Bella Belleza´s Dani Tuuli Rekola KANAV 44,78 3,77 -10,22 10 10  
  3 schape Vida Lumikuono Nereida Convida Kirsi Ruohtula HPSK         HYL  

A agilityrata Maksi 1, koirakoita 13, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 auskel Tron Sparrowhill Typhoon Tron Lotta Lehtinen P-HAU 33,00 5,12 -22,00 0 -22,00 LUVA
2 13 pumi Renne Jellum's Isaac Johanna Wallström HPSK 39,30 4,30 -15,70 0 -15,70 LUVA
3 6 holpal Riesa Santos'souriant Veronique Heli Arminen VAU 42,78 3,95 -12,22 5 5  
4 9 pirset Vili Wilhelm Mari Rahko-Moilanen KK-99 45,40 3,72 -9,60 5 5  
5 10 belpam Teepu Tämä On Guru Misa Riiali RIMA 47,79 3,54 -7,21 5 5  
6 11 x-rotu Napo Napo Noora Reiman LAMMI 39,16 4,32 -15,84 10 10  
7 7 siphus Lumi Wintry Kakortok Kaisa Sipponen LAMMI 45,52 3,71 -9,48 10 10  
8 15 borcol Muusa Amazeme Criminal Intentions Heidi Haapsaari VAU 36,41 4,64 -18,59 15 15  
9 18 borcol Diiva Demssin Black Diamond Mervi Lautsilta MÄNTY 43,59 3,88 -11,41 20 20  
  8 borcol Mindi Eventually Euphoria Kirsi Ruohtula HPSK         HYL  
  12 kerter Zero Geijes Grand Slam Tirliina Villberg KOVA         HYL  
  14 borcol Into Maple Yard Kickshaw Tiia Huhtanen KSSK         HYL  
  16 porves Doris Manueline Juulia Torniainen PEKE         HYL  

B hyppyrata Mini 1, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 mittel Hukka Mikälie Ajanhukka Emilia Lamponen MAH 37,58 4,31 -12,42 0 -12,42 LUVA
  1 parson Aave Scotstyles Flying Phantom Marika Väisänen LAUKA         HYL  
  34 jackru Linus Liinakon Linus Marja Mäenpää MAH         HYL  

B hyppyrata Medi 1, koirakoita 1, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  3 schape Vida Lumikuono Nereida Convida Kirsi Ruohtula HPSK         HYL  

B hyppyrata Maksi 1, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 x-rotu Napo Napo Noora Reiman LAMMI 32,97 4,91 -17,03 0 -17,03 LUVA
2 16 porves Doris Manueline Juulia Torniainen PEKE 41,11 3,94 -8,89 0 -8,89 LUVA
3 13 pumi Renne Jellum's Isaac Johanna Wallström HPSK 38,32 4,23 -11,68 10 10  
4 14 borcol Into Maple Yard Kickshaw Tiia Huhtanen KSSK 33,31 4,86 -16,69 15 15  
  6 holpal Riesa Santos'souriant Veronique Heli Arminen VAU         HYL  
  7 siphus Lumi Wintry Kakortok Kaisa Sipponen LAMMI         HYL  
  8 borcol Mindi Eventually Euphoria Kirsi Ruohtula HPSK         HYL  
  9 pirset Vili Wilhelm Mari Rahko-Moilanen KK-99         HYL  
  10 belpam Teepu Tämä On Guru Misa Riiali RIMA         HYL  
  12 kerter Zero Geijes Grand Slam Tirliina Villberg KOVA         HYL  
  15 borcol Muusa Amazeme Criminal Intentions Heidi Haapsaari VAU         HYL  
  17 auskel Tron Sparrowhill Typhoon Tron Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  

A agilityrata Mini 2, koirakoita 2, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 phalen Liinu Indiangiftslady Liiba Laaba Anne Mäkelä SPPHY 48,88 3,83 -6,12 5 5  
  21 schipp Utsi Mökötuvan Utsi Anne-Riitta Lahtinen P-HAU         HYL  
  19 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         POIS  

A agilityrata Medi 2, koirakoita 6, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 parson Luca Comeback Xenon Mirva Paasonen PEKE 37,32 5,01 -17,68 0 -17,68 SERT
2 24 cocspa Masi Frosty Morning's Orlando Sanna Lasonen WUOKS 35,48 5,27 -19,52 5 5  
3 23 mittel Rommi Caoilta Galaxy Teija Hohtari KANAV 49,67 3,77 -5,33 5 5  
4 25 schape Sade Lumikuono Nortada Fada Annina Könönen YLÖKK 52,02 3,60 -2,98 5 5  
5 22 borter Sulo Heathberry's Double Or Nothing Sari Mäkeläinen PEKE 52,90 3,54 -2,10 10 10  
  27 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  

A agilityrata Maksi 2, koirakoita 5, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 x-rotu Rölli Rölli Tiia Huhtanen KSSK 36,53 5,12 -18,47 0 -18,47 SERT
2 30 borcol Santtu Muttaburra Black Hole Sun Johanna Wallström HPSK 40,67 4,60 -14,33 10 10  
3 28 pitcol Sura Wishping Navi Mayana Tea Lemmetyinen VAU 50,08 3,73 -4,92 10 10  
  29 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  33 borcol Gro Rio Iida Humalamäki MAH         HYL  

B hyppyrata Mini 2, koirakoita 1, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 phalen Liinu Indiangiftslady Liiba Laaba Anne Mäkelä SPPHY 42,35 3,90 -2,65 0 -2,65 LUVA
  19 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         POIS  
  21 schipp Utsi Mökötuvan Utsi Anne-Riitta Lahtinen P-HAU         POIS  

B hyppyrata Medi 2, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 borter Sulo Heathberry's Double Or Nothing Sari Mäkeläinen PEKE 42,98 3,84 -2,02 0 -2,02 LUVA
  4 snauts Netta Mihan Minuet Päivi Kaikkonen HPSK         HYL  
  23 mittel Rommi Caoilta Galaxy Teija Hohtari KANAV         HYL  
  24 cocspa Masi Frosty Morning's Orlando Sanna Lasonen WUOKS         HYL  
  25 schape Sade Lumikuono Nortada Fada Annina Könönen YLÖKK         HYL  
  27 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  

B hyppyrata Maksi 2, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 borcol Santtu Muttaburra Black Hole Sun Johanna Wallström HPSK 35,65 4,63 -9,35 0 -9,35 LUVA
2 29 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU 32,85 5,02 -12,15 10 10  
  28 pitcol Sura Wishping Navi Mayana Tea Lemmetyinen VAU         HYL  
  33 borcol Gro Rio Iida Humalamäki MAH         HYL