Heinolan agilitykilpailut 10.5.2015, järjestäjä Heinolan Palvelus- ja Seurakoira ry

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [D Maksi 3]

A agilityrata, maksi 3, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 15, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 auspai Hila Särkivaaran Vitsit Vähissä Annika Lindström ATD 41,50 3,64 -0,50 0 -0,50 SERT-A
2 18 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 43,00 3,51 1,00 0 1,00  
3 22 lyhcol Pipsa Timonan Walzing Wanessa Pilvi Mustonen E-HKK 43,12 3,50 1,12 0 1,12  
4 23 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA 34,01 4,44 -7,99 5 5  
5 14 belpag Dina Orchidea Ot Solnika Svetlana Andreeva (RUS) 37,82 3,99 -4,18 10 10  
6 16 slapko Ursa Nutukas Ursula Susanna Kangasvuo JAU 39,75 3,80 -2,25 10 10  
7 6 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOVA 34,41 4,39 -7,59 15 15  
8 19 auspai Bleikki Barnet Heli Taali JAT 35,34 4,27 -6,66 15 15  
9 12 snauts Jeppe Tacillan Xylitol Vivian Slätis PORSK 46,30 3,26 4,30 20 24,30  
  4 belpag Riimi Ironic Mistral Of Dark Brightness Mari Rellman HPSK         HYL  
  11 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA         HYL  
  13 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  15 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  17 isomün Suri Seefest Babette Mia Hyttinen VAU         HYL  
  24 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  

B agilityrata, maksi 3, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 21, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 32,37 4,85 -11,63 0 -11,63  
2 3 borcol Ralli Black Dynamite Sari Nissinen KSSK 33,68 4,66 -10,32 0 -10,32  
3 23 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA 33,92 4,63 -10,08 0 -10,08  
4 22 lyhcol Pipsa Timonan Walzing Wanessa Pilvi Mustonen E-HKK 41,16 3,81 -2,84 0 -2,84  
5 6 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOVA 34,48 4,55 -9,52 5 5  
6 14 belpag Dina Orchidea Ot Solnika Svetlana Andreeva (RUS) 37,31 4,21 -6,69 5 5  
7 17 isomün Suri Seefest Babette Mia Hyttinen VAU 42,67 3,68 -1,33 5 5  
8 2 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 43,03 3,65 -0,97 5 5  
9 10 belpam Inka Tammikallion Gimma Marianna Pettersson HPSK 41,71 3,76 -2,29 10 10  
10 16 slapko Ursa Nutukas Ursula Susanna Kangasvuo JAU 45,57 3,44 1,57 10 11,57  
11 18 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 50,96 3,08 6,96 5 11,96  
  4 belpag Riimi Ironic Mistral Of Dark Brightness Mari Rellman HPSK         HYL  
  5 lyhcol Kuura Honey Melon Carmencita Ge Ge Tuuli Laukkanen KOVA         HYL  
  7 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         HYL  
  9 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  11 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA         HYL  
  12 snauts Jeppe Tacillan Xylitol Vivian Slätis PORSK         HYL  
  13 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  19 auspai Bleikki Barnet Heli Taali JAT         HYL  
  20 auspai Hila Särkivaaran Vitsit Vähissä Annika Lindström ATD         HYL  
  24 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  

C agilityrata, maksi 3, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 22, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 belpam Inka Tammikallion Gimma Marianna Pettersson HPSK 39,54 4,25 -7,46 0 -7,46  
2 18 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 47,87 3,51 0,87 0 0,87  
3 24 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA 35,15 4,78 -11,85 5 5  
4 11 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA 35,88 4,68 -11,12 5 5  
5 6 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOVA 38,21 4,40 -8,79 5 5  
6 3 borcol Ralli Black Dynamite Sari Nissinen KSSK 38,52 4,36 -8,48 5 5  
7 16 slapko Ursa Nutukas Ursula Susanna Kangasvuo JAU 46,16 3,64 -0,84 5 5  
8 12 snauts Jeppe Tacillan Xylitol Vivian Slätis PORSK 47,58 3,53 0,58 5 5,58  
  1 borcol Otti Punasukan Oliivi Suvi Aalto RIMA         HYL  
  2 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU         HYL  
  5 lyhcol Kuura Honey Melon Carmencita Ge Ge Tuuli Laukkanen KOVA         HYL  
  7 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         HYL  
  8 parcol Rudy Bristregal Touch Of Regal Noora Kivilahti KOVA         HYL  
  9 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  13 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  14 belpag Dina Orchidea Ot Solnika Svetlana Andreeva (RUS)         HYL  
  15 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  17 isomün Suri Seefest Babette Mia Hyttinen VAU         HYL  
  19 auspai Bleikki Barnet Heli Taali JAT         HYL  
  20 auspai Hila Särkivaaran Vitsit Vähissä Annika Lindström ATD         HYL  
  21 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         HYL  
  23 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  

D hyppyrata, maksi 3, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 21, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 auspai Bleikki Barnet Heli Taali JAT 29,87 4,65 -7,13 0 -7,13 SERT-H
2 16 slapko Ursa Nutukas Ursula Susanna Kangasvuo JAU 38,11 3,65 1,11 0 1,11  
3 9 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA 29,46 4,72 -7,54 5 5  
  1 borcol Otti Punasukan Oliivi Suvi Aalto RIMA         HYL  
  2 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU         HYL  
  3 borcol Ralli Black Dynamite Sari Nissinen KSSK         HYL  
  5 lyhcol Kuura Honey Melon Carmencita Ge Ge Tuuli Laukkanen KOVA         HYL  
  6 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOVA         HYL  
  7 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         HYL  
  8 parcol Rudy Bristregal Touch Of Regal Noora Kivilahti KOVA         HYL  
  10 belpam Inka Tammikallion Gimma Marianna Pettersson HPSK         HYL  
  11 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA         HYL  
  12 snauts Jeppe Tacillan Xylitol Vivian Slätis PORSK         HYL  
  13 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  14 belpag Dina Orchidea Ot Solnika Svetlana Andreeva (RUS)         HYL  
  15 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  17 isomün Suri Seefest Babette Mia Hyttinen VAU         HYL  
  20 auspai Hila Särkivaaran Vitsit Vähissä Annika Lindström ATD         HYL  
  21 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         HYL  
  23 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  24 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  


Kaikki kuvat ©Mari Ali-Raatikainen