Heinolan agilitykilpailut 9.5.2015, järjestäjä Heinolan Palvelus- ja Seurakoira ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [D Mini 3] [D Medi 3]

A agilityrata, mini 3, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 19, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 36,46 4,00 -3,54 0 -3,54 SERT-A
2 24 kääsna Minni Super Play's Keep Laughing Vili Tuomikoski P-HAU 39,43 3,70 -0,57 0 -0,57  
3 16 shelam Dean Uneksijan Patatulite Jasmin Saarinen KK-99 35,89 4,07 -4,11 5 5  
4 17 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU 37,47 3,90 -2,53 5 5  
5 13 kääsna Dio Jettaharjun Diopsidi Adamas Maija Pyykönen KOAT 37,68 3,88 -2,32 5 5  
6 27 kääpin Sira Tojahin Black Sirah Piia Viinikainen KK-99 38,04 3,84 -1,96 5 5  
7 2 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen KSSK 42,82 3,41 2,82 5 7,82  
8 18 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 41,67 3,50 1,67 10 11,67  
9 20 shelam Emppu Villanillan Emerald Elias Leena Vanninen KSSK 43,50 3,36 3,50 15 18,50  
  1 shelam Viima Silimen Pumpulisydän Pirjo Kilpi P-HAU         HYL  
  3 schipp Taru Riemukas Ainarakas Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  4 shelam Trick Silimen Usvametsän Prinssi Marja Peltonen P-HAU         HYL  
  7 borter Speedy Geehaw Hot Ice Kirsi Vilen VAU         HYL  
  11 schipp Keesi Intopiukan Qing Coros Tia Artela HAU         HYL  
  14 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  19 lägpys Kiri Antimos Twiggy Twix Mervi Ikonen VAU         HYL  
  21 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  22 borter Lämä Foo Fighters Where Are We Running Noora Haapanen KOVA         HYL  
  26 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU         HYL  

A agilityrata, medi 3, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 12, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 33,86 4,31 -6,14 5 5  
  30 shelam Unna Shandy's Nice To See You Jasmin Saarinen KK-99         HYL  
  36 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  37 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  39 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU         HYL  
  40 mudi Pamela Irhaberki Csinos Csitri Kirsi Kokkonen LAU         HYL  
  41 parson Holecek Kuusiniityn Big-Boss Anne-Maija Saarinen KANAV         HYL  
  42 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  43 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  44 espves Wilma Vivaracho Azabachado Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  45 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  46 espves Peppilotta Kirsun Audace Sirkka Paananen SSK         HYL  

B agilityrata, mini 3, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 23, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU 34,61 4,30 -6,39 0 -6,39  
2 5 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT 39,34 3,79 -1,66 0 -1,66 SERT-A
3 7 borter Speedy Geehaw Hot Ice Kirsi Vilen VAU 41,53 3,59 0,53 0 0,53  
4 20 shelam Emppu Villanillan Emerald Elias Leena Vanninen KSSK 42,80 3,48 1,80 0 1,80  
5 13 kääsna Dio Jettaharjun Diopsidi Adamas Maija Pyykönen KOAT 37,80 3,94 -3,20 5 5  
6 27 kääpin Sira Tojahin Black Sirah Piia Viinikainen KK-99 39,02 3,82 -1,98 5 5  
7 14 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK 43,83 3,40 2,83 10 12,83  
8 10 mittel Pessi Black Caesar's Hit The Jackpot Sanna Pajusaari VAU 47,51 3,14 6,51 10 16,51  
9 4 shelam Trick Silimen Usvametsän Prinssi Marja Peltonen P-HAU 50,37 2,96 9,37 10 19,37  
  1 shelam Viima Silimen Pumpulisydän Pirjo Kilpi P-HAU         HYL  
  2 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen KSSK         HYL  
  3 schipp Taru Riemukas Ainarakas Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  8 mittel Jekku Black Caesar's Jamboree Marjo Nupponen MÄNTY         HYL  
  11 schipp Keesi Intopiukan Qing Coros Tia Artela HAU         HYL  
  12 kleins Kira Tirhan Under Current Tarja Klemola P-HAU         HYL  
  15 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  16 shelam Dean Uneksijan Patatulite Jasmin Saarinen KK-99         HYL  
  18 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU         HYL  
  19 lägpys Kiri Antimos Twiggy Twix Mervi Ikonen VAU         HYL  
  21 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  22 borter Lämä Foo Fighters Where Are We Running Noora Haapanen KOVA         HYL  
  24 kääsna Minni Super Play's Keep Laughing Vili Tuomikoski P-HAU         HYL  
  26 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU         HYL  

B agilityrata, medi 3, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 18, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU 35,68 4,18 -5,32 0 -5,32  
2 29 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Outi Liukkonen VAU 37,78 3,94 -3,22 0 -3,22  
3 30 shelam Unna Shandy's Nice To See You Jasmin Saarinen KK-99 40,43 3,68 -0,57 0 -0,57  
4 32 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 40,63 3,67 -0,37 0 -0,37  
5 40 mudi Pamela Irhaberki Csinos Csitri Kirsi Kokkonen LAU 40,87 3,65 -0,13 0 -0,13  
6 41 parson Holecek Kuusiniityn Big-Boss Anne-Maija Saarinen KANAV 41,33 3,61 0,33 5 5,33  
7 39 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU 41,72 3,57 0,72 5 5,72  
8 36 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 42,71 3,49 1,71 5 6,71  
9 43 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU 41,04 3,63 0,04 10 10,04  
10 34 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA 49,86 2,99 8,86 10 18,86  
  28 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans KOVA         HYL  
  31 koohon Keira Bullbenz Kooi Uma Geri Anne Hirvonen KOOHO         HYL  
  37 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  38 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  42 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  44 espves Wilma Vivaracho Azabachado Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  45 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  46 espves Peppilotta Kirsun Audace Sirkka Paananen SSK         HYL  

C agilityrata, mini 3, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 23, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU 33,91 4,54 -8,09 0 -8,09  
2 5 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT 38,93 3,96 -3,07 0 -3,07  
3 26 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU 40,42 3,81 -1,58 0 -1,58  
4 1 shelam Viima Silimen Pumpulisydän Pirjo Kilpi P-HAU 44,87 3,43 2,87 0 2,87  
5 2 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen KSSK 36,62 4,20 -5,38 5 5  
6 15 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 37,91 4,06 -4,09 5 5  
7 6 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU 38,03 4,05 -3,97 5 5  
8 24 kääsna Minni Super Play's Keep Laughing Vili Tuomikoski P-HAU 41,67 3,70 -0,33 5 5  
9 23 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU 35,91 4,29 -6,09 10 10  
10 10 mittel Pessi Black Caesar's Hit The Jackpot Sanna Pajusaari VAU 47,37 3,25 5,37 10 15,37  
11 11 schipp Keesi Intopiukan Qing Coros Tia Artela HAU 47,87 3,22 5,87 10 15,87  
12 8 mittel Jekku Black Caesar's Jamboree Marjo Nupponen MÄNTY 42,93 3,59 0,93 15 15,93  
13 18 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 49,26 3,13 7,26 15 22,26  
  3 schipp Taru Riemukas Ainarakas Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  7 borter Speedy Geehaw Hot Ice Kirsi Vilen VAU         HYL  
  12 kleins Kira Tirhan Under Current Tarja Klemola P-HAU         HYL  
  13 kääsna Dio Jettaharjun Diopsidi Adamas Maija Pyykönen KOAT         HYL  
  16 shelam Dean Uneksijan Patatulite Jasmin Saarinen KK-99         HYL  
  19 lägpys Kiri Antimos Twiggy Twix Mervi Ikonen VAU         HYL  
  20 shelam Emppu Villanillan Emerald Elias Leena Vanninen KSSK         HYL  
  21 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  22 borter Lämä Foo Fighters Where Are We Running Noora Haapanen KOVA         HYL  
  27 kääpin Sira Tojahin Black Sirah Piia Viinikainen KK-99         HYL  
  9 käävil Heka Rayman Tiina Harju ACE         POIS  
  14 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         POIS  

C agilityrata, medi 3, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 19, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU 32,18 4,79 -9,82 0 -9,82  
2 46 espves Peppilotta Kirsun Audace Sirkka Paananen SSK 36,57 4,21 -5,43 0 -5,43  
3 29 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Outi Liukkonen VAU 39,07 3,94 -2,93 0 -2,93  
4 30 shelam Unna Shandy's Nice To See You Jasmin Saarinen KK-99 39,95 3,86 -2,05 0 -2,05  
5 34 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA 36,44 4,23 -5,56 5 5  
6 45 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 38,40 4,01 -3,60 5 5  
7 39 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU 38,42 4,01 -3,58 5 5  
8 44 espves Wilma Vivaracho Azabachado Mari Rauhala P-HAU 38,49 4,00 -3,51 5 5  
9 32 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 42,70 3,61 0,70 5 5,70  
10 41 parson Holecek Kuusiniityn Big-Boss Anne-Maija Saarinen KANAV 40,58 3,80 -1,42 10 10  
11 36 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 40,90 3,77 -1,10 10 10  
  28 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans KOVA         HYL  
  31 koohon Keira Bullbenz Kooi Uma Geri Anne Hirvonen KOOHO         HYL  
  33 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  37 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  38 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  40 mudi Pamela Irhaberki Csinos Csitri Kirsi Kokkonen LAU         HYL  
  42 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  43 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  

D hyppyrata, mini 3, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 12, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT 34,14 4,39 -4,86 0 -4,86  
2 15 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 39,40 3,81 0,40 0 0,40  
3 18 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 37,57 3,99 -1,43 10 10  
4 24 kääsna Minni Super Play's Keep Laughing Vili Tuomikoski P-HAU 43,77 3,43 4,77 10 14,77  
  6 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU         HYL  
  8 mittel Jekku Black Caesar's Jamboree Marjo Nupponen MÄNTY         HYL  
  11 schipp Keesi Intopiukan Qing Coros Tia Artela HAU         HYL  
  17 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU         HYL  
  19 lägpys Kiri Antimos Twiggy Twix Mervi Ikonen VAU         HYL  
  21 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  22 borter Lämä Foo Fighters Where Are We Running Noora Haapanen KOVA         HYL  
  23 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU         HYL  
  9 käävil Heka Rayman Tiina Harju ACE         POIS  
  14 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         POIS  

D hyppyrata, medi 3, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 14, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU 30,91 4,85 -8,09 0 -8,09  
2 45 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 33,22 4,51 -5,78 5 5  
3 32 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 39,93 3,76 0,93 5 5,93  
  28 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans KOVA         HYL  
  29 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Outi Liukkonen VAU         HYL  
  33 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  34 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen RIMA         HYL  
  37 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  38 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  40 mudi Pamela Irhaberki Csinos Csitri Kirsi Kokkonen LAU         HYL  
  41 parson Holecek Kuusiniityn Big-Boss Anne-Maija Saarinen KANAV         HYL  
  42 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  44 espves Wilma Vivaracho Azabachado Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  46 espves Peppilotta Kirsun Audace Sirkka Paananen SSK         HYL  
  36 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         POIS