ETUSIVU - YHDISTYS - TOKO - AGILITY - PK - KILPAILUT

KISAKALENTERI

TULOKSIA

VUODEN KOIRAT

 

 

Tottelevaisuuskoe 20.9.2014
Salpausselän Kennelpiirin piirimestaruskoe

Tuomarit:
Mauri Pehkonen
(EVL) ja
Anne Nokelainen
(ALO, AVO ja VOI)

Liikkeenohjaajat:
Teija Kälvinmäki
(EVL) ja
Sari Kokko (ALO, AVO ja VOI)


   
  ALOKASLUOKKA
1. FOOLPROOF HUNN THE HIGHFLYER, belgianpaimenkoira tervueren uros
Om&ohj: Minna Uurainen                                       193,5p ALO1 KP
2.

Mustantassun Konu, Belgianpaimenkoira tervueren uros
Om&ohj: Tanja Fagerlund                            185p ALO1 KP TK1

3.

CÄSARBORG'S FOXY JACKD, Belgianpaimenkoira tervueren uros
Om&ohj: Iris Söderholm                              184p ALO1 KP TK1

4.

ANSOCHRISTO'S EYES ON ME, dobermanni narttu
Om&ohj: Mervi Ihantola                               180p ALO1

5.

Hopeaketun Judi Pusukala, bordercollie uros
om&ohj: Jenna Behm                                  179,5p ALO1

6.

Tammikallion Riemu, belgianpaimenkoira malinois narttu
Om&ohj: Marianna Pettersson                     178,5p ALO1

7.

Vehkaliinan Suomyrtti, suomenlapinkoira narttu
Om&ohj: Tiina Pesonen                               172,5 ALO1

8.

MUURLINNAN ATTITUDE ARTIST, staffordshirenbullterrieri uros
om&ohj: Jannina Piirainen                           170,5p ALO1

9.

ZORRAZO DOC'S DILEMMA, espanjanvesikoira narttu
Om&ohj: Tuija Aronen                                 170p ALO1

10.

KESKELT KORPEE ETSITTY ERITYINEN, bordercollie uros
om&ohj: Elisa Pursiainen                            166p ALO1

11.

SILIMEN USVAMETSÄN PRINSSI, shetlanninlammaskoira uros
om: Peltonen Marja & Metso Sirkka-Liisa, ohj: Peltonen Marja
146p ALO2

   
  AVOINLUOKKA
1.

ALF, Bordercollie uros, om&ohj: Sari Honkanen 184,5p AVO1 KP TK2

2.

PYSÄKIN DAIKA TUULI, Bpkm
om&ohj: Riikka Makkonen                           173,5p AVO1

3.

FORTZATO HOPE FOR GLIMMER, Saksanpaimenkoira narttu
om&ohj: Minna Toropainen                          160,5p AVO1

4.

Kengurukolon Dr Dolittle, australiankelpie narttu

om&ohj: Riitta Tommola                              154p AVO2

5.

JEKKUPATTERIN LITTLE RASCAL, Amerikanstaffordshirenterrieri uros
om&ohj: Tuula Sahiluoto                             146p AVO2

6.

Mustatuulen Xanadu, Belgianpaimenkoira groenendael uros
om&ohj: Anni Lemmetty                              127,5p AVO3

7.

ERKKO, Saksanpaimenkoira uros
om&ohj: Marika Tamminen                          126,5p AVO3

8.

Silimen Keijun Aamuusva, shetlanninlammaskoira narttu

om: Peltonen Marja & Metso Sirkka-Liisa, ohj: Peltonen Marja 116p AVO3

9.

SVARTSKENENS AAMURUSKO, Brasilianterrieri narttu
om&ohj:: Kaija Salmi                                  115p AVO3

10.

Ärripurrin Trulli, Cairnterrieri narttu

om&ohj: Jutta Viitanen                                111p AVO3

   
  VOITTAJALUOKKA
1.

Patchcoat Urania, Australianpaimenkoira narttu

om&ohj: Tuuli Oksalahti                              243,5p VOI2

2.

VALKOHAMPAAN SIC-SAC, belgianpaimenkoira, groenendael narttu

om&ohj: Terttu Nuutinen                                           221p VOI3

3.

HALTINMAAN MYRSKY, suomenlapinkoira uros

Om: Ritva ja Olli Lappalainen, ohj: Ritva Lappalainen          207,5p VOI3

4.

Tarkatan Indigo, belgianpaimenkoira tervueren narttu

om&ohj: Mia Suontaus          165p VOI0

5.

SCIRPASTA DUDAS, pumi uros, om&ohj: Riitta Laitinen, 143p VOI0

   
  ERIKOISVOITTAJALUOKKA
1. CEFEUS OXALIS ACETOSELLA II, auskel narttu
Om. Kirsi Lehtinen, Ohj. Marko Osala 302p EVL1 KP Piirinmestari 2014
2.

Kelmi Velmu Veijari, australiankelpie, uros

Om&ohj: Laura Valkonen                             291,5p EVL1 KP

3.

Tending Awesome, bcu

om. Arja Heiskanen, ohj. Marko Vuorenmaa 289,5p EVL1 KP

4.

Cabaroo Cactus-Eye Kate, Bordercollie narttu

Om&ohj: Vuokko Malk                                276p EVL1

5.

Tending Occult, Bc-narttu

Om: Oili ja Pete Huotari, Ohj: Oili Huotari     265p EVL1

6.

Tronic Prider, bordercollie uros

om. Marko Vuorenmaa, ohj. Maria Vuorenmaa  257p EVL1

7.

Story Goes Material Girl, Bordercollie narttu

Om&ohj:  Niina Riihimäki                             240p EVL2

8.

Demssin Shining Star, Bordercollie uros

Om&ohj: Marja Julin                                    236p EVL2

9.

Damirazin Huisin Hieno, Mittelspitz, uros

Om&ohj: Heli Isotalo                                   228p EVL2

10.

Mustan Magian Satu, Bordercollie narttu

Om&ohj: Riikka Rajavuori                            215p EVL3

11.

Damirazin Ehta Ruudinkeksijä, Mittelspitz uros

Om&ohj: Riikka Pulliainen                            210p EVL3

12.

Taimi, lapinporokoira, narttu

Om&ohj: Laura Okker                                  194,5p EVL3

13.

Nuts Over Anky van Grunsven, barbet narttu

Om&ohj: Sanna Kosonen                            189p EVL0

14.

Ganondorf, Shiba uros

Om&ohj: Jaana Sääskilahti                          172p EVL0

15.

TIRHAN UNDER CURRENT, saksanpystykorva narttu

Om&ohj: Tarja Klemola                                165p EVL0

16.

Eigen Herta, Saksanpaimenkoira narttu

Om&ohj: Minna Toropainen,                        141p EVL0