Agilitykilpailut 18.5.2014, paikka Heinola, järjestäjä Heinolan Palvelus- ja Seurakoira ry

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [A Medi 3] [A Mini 3]

A agilityrata, maksi 3, tuomari Henri Luomala, koirakoita 31, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 103 s, eteneminopeus 3,4 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA 41,45 4,70 -15,55 0 -15,55  
2 15 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 43,71 4,46 -13,29 0 -13,29 SERT-A
3 20 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen ACE 45,35 4,30 -11,65 0 -11,65  
4 29 auskel Jilla Cefeus Jillaroo Linda Merk KOTKA 47,49 4,11 -9,51 0 -9,51  
5 24 auspai Roosa Patchcoat Rosemary Marida Virtanen KANAV 52,71 3,70 -4,29 0 -4,29  
6 13 samoje Turre Tuiskunhaltijan Aikavelikulta Päivi Haavisto E-HKK 57,65 3,38 0,65 0 0,65  
7 8 borcol Taavi Despina Gard Sanna Laitinen P-HAU 42,24 4,62 -14,76 5 5  
8 35 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 43,49 4,48 -13,51 5 5  
9 3 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 44,68 4,36 -12,32 5 5  
10 27 belpat Lysti Cousin's Regina Eeva Pitkänen MAH 47,59 4,10 -9,41 5 5  
11 32 belpam Inka Tammikallion Gimma Marianna Pettersson HPSK 49,73 3,92 -7,27 5 5  
12 18 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 54,22 3,60 -2,78 5 5  
13 22 porves Friida Tajmadoran Frida Jaana Siltanen KOTKA 54,23 3,60 -2,77 5 5  
14 10 borcol Nilkki Evilshepherd Pertti Himanen LAU 46,24 4,22 -10,76 10 10  
15 1 pitcol Pilkku Maple Yard Daiquiri Tiina Hasu JAU 48,87 3,99 -8,13 10 10  
16 11 sakpai Ronja Eigen Herta Minna Toropainen VAU 51,96 3,75 -5,04 10 10  
17 6 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 53,88 3,62 -3,12 10 10  
18 16 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 54,34 3,59 -2,66 10 10  
19 26 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist HAUHAU 51,08 3,82 -5,92 15 15  
20 21 kerter Hertta Slievemish Unlimited Unity Tarja Väisänen KK-99 63,74 3,06 6,74 15 21,74  
  2 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  4 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen KSSK         HYL  
  5 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  7 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         HYL  
  14 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         HYL  
  19 auspai Ässä Popotin Bärchen Henni Siltanen JANKK         HYL  
  23 belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU         HYL  
  25 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT         HYL  
  28 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK         HYL  
  30 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  34 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         HYL  
  17 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU         POIS  

B agilityrata, maksi 3, tuomari Henri Luomala, koirakoita 35, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 36,28 4,80 -14,72 0 -14,72  
2 4 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen KSSK 37,12 4,69 -13,88 0 -13,88 SERT-A
3 21 kerter Hertta Slievemish Unlimited Unity Tarja Väisänen KK-99 51,95 3,35 0,95 0 0,95  
4 35 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 38,90 4,47 -12,10 5 5  
5 27 belpat Lysti Cousin's Regina Eeva Pitkänen MAH 38,93 4,47 -12,07 5 5  
6 32 belpam Inka Tammikallion Gimma Marianna Pettersson HPSK 41,28 4,22 -9,72 5 5  
7 1 pitcol Pilkku Maple Yard Daiquiri Tiina Hasu JAU 41,71 4,17 -9,29 5 5  
8 11 sakpai Ronja Eigen Herta Minna Toropainen VAU 43,87 3,97 -7,13 5 5  
9 29 auskel Jilla Cefeus Jillaroo Linda Merk KOTKA 44,11 3,94 -6,89 5 5  
10 31 borcol Duran Rosmak Blue Quail Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK 45,80 3,80 -5,20 5 5  
11 24 auspai Roosa Patchcoat Rosemary Marida Virtanen KANAV 46,77 3,72 -4,23 5 5  
12 19 auspai Ässä Popotin Bärchen Henni Siltanen JANKK 49,78 3,49 -1,22 5 5  
13 34 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH 38,38 4,53 -12,62 10 10  
14 12 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA 42,43 4,10 -8,57 10 10  
15 18 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 51,94 3,35 0,94 10 10,94  
16 6 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 53,10 3,28 2,10 10 12,10  
17 15 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 39,79 4,37 -11,21 15 15  
18 10 borcol Nilkki Evilshepherd Pertti Himanen LAU 42,11 4,13 -8,89 15 15  
19 33 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY 61,35 2,84 10,35 5 15,35  
  2 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  5 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  7 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         HYL  
  8 borcol Taavi Despina Gard Sanna Laitinen P-HAU         HYL  
  9 pinser Sira Sini-Minin Gira Tero Viinikainen HPSK         HYL  
  13 samoje Turre Tuiskunhaltijan Aikavelikulta Päivi Haavisto E-HKK         HYL  
  14 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         HYL  
  16 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         HYL  
  20 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen ACE         HYL  
  22 porves Friida Tajmadoran Frida Jaana Siltanen KOTKA         HYL  
  23 belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU         HYL  
  25 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT         HYL  
  26 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist HAUHAU         HYL  
  28 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK         HYL  
  30 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  36 parcol Veeti Vanamon Fuel For Fire Sanna Laitinen P-HAU         HYL  
  17 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, tuomari Henri Luomala, koirakoita 30, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA 31,13 5,30 -15,87 0 -15,87 SERT-H
2 8 borcol Taavi Despina Gard Sanna Laitinen P-HAU 31,80 5,19 -15,20 0 -15,20  
3 3 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 32,24 5,12 -14,76 0 -14,76  
4 4 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen KSSK 33,07 4,99 -13,93 0 -13,93  
4 12 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA 33,07 4,99 -13,93 0 -13,93  
6 16 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 33,22 4,97 -13,78 0 -13,78  
7 27 belpat Lysti Cousin's Regina Eeva Pitkänen MAH 34,09 4,84 -12,91 0 -12,91  
8 29 auskel Jilla Cefeus Jillaroo Linda Merk KOTKA 35,77 4,61 -11,23 0 -11,23  
9 20 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen ACE 35,78 4,61 -11,22 0 -11,22  
10 14 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA 36,70 4,50 -10,30 0 -10,30  
11 9 pinser Sira Sini-Minin Gira Tero Viinikainen HPSK 38,03 4,34 -8,97 0 -8,97  
12 18 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 42,12 3,92 -4,88 0 -4,88  
13 21 kerter Hertta Slievemish Unlimited Unity Tarja Väisänen KK-99 44,17 3,74 -2,83 0 -2,83  
14 35 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 33,41 4,94 -13,59 5 5  
15 32 belpam Inka Tammikallion Gimma Marianna Pettersson HPSK 35,18 4,69 -11,82 5 5  
16 15 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 35,71 4,62 -11,29 5 5  
17 23 belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU 35,76 4,61 -11,24 5 5  
18 1 pitcol Pilkku Maple Yard Daiquiri Tiina Hasu JAU 39,73 4,15 -7,27 5 5  
19 2 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 40,35 4,09 -6,65 5 5  
20 25 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT 42,76 3,86 -4,24 5 5  
21 22 porves Friida Tajmadoran Frida Jaana Siltanen KOTKA 48,58 3,40 1,58 5 6,58  
22 6 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 49,60 3,33 2,60 5 7,60  
  5 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  10 borcol Nilkki Evilshepherd Pertti Himanen LAU         HYL  
  19 auspai Ässä Popotin Bärchen Henni Siltanen JANKK         HYL  
  26 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist HAUHAU         HYL  
  28 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK         HYL  
  31 borcol Duran Rosmak Blue Quail Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         HYL  
  34 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH         HYL  
  36 parcol Veeti Vanamon Fuel For Fire Sanna Laitinen P-HAU         HYL  
  17 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU         POIS  

C hyppyrata, medi 3, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 14, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 espves Fanny Ferdores I Love Dance Johanna Mattila HSKH 42,09 4,04 -1,91 0 -1,91 SERT-H
2 47 parson Iida Tallitontun Carmen Suvi Hakala VAU 44,71 3,80 0,71 0 0,71  
3 38 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU 46,52 3,65 2,52 10 12,52  
4 46 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 53,34 3,19 9,34 5 14,34  
  37 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU         HYL  
  40 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU         HYL  
  42 pinser Sohvi Sini-Minin Diina Jaana Viinikainen HPSK         HYL  
  44 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  45 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  49 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU         HYL  
  50 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU         HYL  
  51 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  52 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU         HYL  
  53 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  48 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU         POIS  
  54 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen JAT         POIS  

C hyppyrata, mini 3, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 18, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 shelam Eve Applefield's Xmaseve Sami Wessman P-HAU 37,96 4,48 -6,04 0 -6,04  
2 68 jackru Miina Walking Disaster's Enterprise Piia Bergström KSSK 38,51 4,41 -5,49 0 -5,49  
3 75 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU 45,19 3,76 1,19 0 1,19  
4 55 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU 45,90 3,70 1,90 0 1,90  
5 77 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 41,48 4,10 -2,52 5 5  
6 69 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 43,09 3,94 -0,91 5 5  
7 72 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 45,25 3,76 1,25 10 11,25  
8 62 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen KK-99 45,54 3,73 1,54 10 11,54  
  56 shelam Ruu Bumtsi Bum Valkyria Witch Merja Myllymaa JAT         HYL  
  57 parson Tirri Tallitontun Yanna Marja Lahikainen MAH         HYL  
  58 shelam Nano Applefield's Let Me Entertain You Kirsti Wessman P-HAU         HYL  
  59 borter Minttu Punaruskan Medusa Anne Räsänen KOTKA         HYL  
  63 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT         HYL  
  64 käävil Heka Rayman Tiina Harju ACE         HYL  
  66 kiihar Tzippi Nightdream Tzuipin Wen Raisa Kauppila P-HAU         HYL  
  67 borter Speedy Geehaw Hot Ice Kirsi Vilen VAU         HYL  
  70 jackru Aija Walking Disaster's Naomi Sari Jokiranta P-HAU         HYL  
  78 borter Maisa Punaruskan Questa Anne Räsänen KOTKA         HYL  
  65 shelam Elmo Bridemoor's Just Me Maria Penttinen JAT         POIS  

B agilityrata, medi 3, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 14, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 42,98 4,19 -8,02 5 5  
2 42 pinser Sohvi Sini-Minin Diina Jaana Viinikainen HPSK 43,32 4,16 -7,68 5 5  
3 46 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 47,91 3,76 -3,09 5 5  
  37 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU         HYL  
  38 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  40 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU         HYL  
  44 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  45 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  47 parson Iida Tallitontun Carmen Suvi Hakala VAU         HYL  
  49 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU         HYL  
  50 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU         HYL  
  51 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  52 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU         HYL  
  53 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  39 shelam Quru Funnytail Kir Royal Maria Penttinen JAT         POIS  
  48 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU         POIS  
  54 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen JAT         POIS  

B agilityrata, mini 3, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 22, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 shelam Eve Applefield's Xmaseve Sami Wessman P-HAU 39,31 4,58 -11,69 0 -11,69  
2 68 jackru Miina Walking Disaster's Enterprise Piia Bergström KSSK 41,45 4,34 -9,55 0 -9,55  
3 75 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU 43,33 4,15 -7,67 0 -7,67  
4 69 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 44,68 4,03 -6,32 0 -6,32  
5 72 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 44,89 4,01 -6,11 0 -6,11  
6 62 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen KK-99 45,29 3,97 -5,71 0 -5,71  
7 57 parson Tirri Tallitontun Yanna Marja Lahikainen MAH 46,26 3,89 -4,74 0 -4,74  
8 74 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 49,58 3,63 -1,42 0 -1,42  
9 61 cottul Into Cottonclown Gilbert Johanna Mattila HSKH 50,37 3,57 -0,63 0 -0,63  
10 76 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH 52,34 3,44 1,34 0 1,34  
11 70 jackru Aija Walking Disaster's Naomi Sari Jokiranta P-HAU 42,79 4,21 -8,21 10 10  
  55 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU         HYL  
  56 shelam Ruu Bumtsi Bum Valkyria Witch Merja Myllymaa JAT         HYL  
  58 shelam Nano Applefield's Let Me Entertain You Kirsti Wessman P-HAU         HYL  
  59 borter Minttu Punaruskan Medusa Anne Räsänen KOTKA         HYL  
  60 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  64 käävil Heka Rayman Tiina Harju ACE         HYL  
  66 kiihar Tzippi Nightdream Tzuipin Wen Raisa Kauppila P-HAU         HYL  
  67 borter Speedy Geehaw Hot Ice Kirsi Vilen VAU         HYL  
  73 kiihar Onni Zorrazo Nightcap Riina Jokimies HAMIN         HYL  
  77 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  78 borter Maisa Punaruskan Questa Anne Räsänen KOTKA         HYL  
  63 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT         POIS  
  65 shelam Elmo Bridemoor's Just Me Maria Penttinen JAT         POIS  

A agilityrata, medi 3, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 13, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 walter Nuutti Ronesco Jumping Jack Heini Leskinen HSKH 39,63 4,14 -5,37 0 -5,37  
2 50 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU 37,68 4,35 -7,32 5 5  
3 40 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU 39,16 4,19 -5,84 5 5  
4 51 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA 41,06 3,99 -3,94 5 5  
5 38 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU 43,46 3,77 -1,54 5 5  
6 44 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU 50,98 3,22 5,98 5 10,98  
  37 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU         HYL  
  45 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  46 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  47 parson Iida Tallitontun Carmen Suvi Hakala VAU         HYL  
  49 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU         HYL  
  52 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU         HYL  
  53 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  39 shelam Quru Funnytail Kir Royal Maria Penttinen JAT         POIS  
  48 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU         POIS  

A agilityrata, mini 3, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 21, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU 42,60 3,85 -2,40 0 -2,40  
2 62 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen KK-99 43,17 3,80 -1,83 0 -1,83 SERT-A
3 66 kiihar Tzippi Nightdream Tzuipin Wen Raisa Kauppila P-HAU 43,41 3,78 -1,59 0 -1,59  
4 75 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU 43,86 3,74 -1,14 0 -1,14  
5 69 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 44,10 3,72 -0,90 0 -0,90  
6 74 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 46,30 3,54 1,30 0 1,30  
7 67 borter Speedy Geehaw Hot Ice Kirsi Vilen VAU 49,88 3,29 4,88 0 4,88  
8 71 shelam Eve Applefield's Xmaseve Sami Wessman P-HAU 37,07 4,42 -7,93 5 5  
9 68 jackru Miina Walking Disaster's Enterprise Piia Bergström KSSK 38,89 4,22 -6,11 5 5  
10 72 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 42,16 3,89 -2,84 5 5  
  56 shelam Ruu Bumtsi Bum Valkyria Witch Merja Myllymaa JAT         HYL  
  57 parson Tirri Tallitontun Yanna Marja Lahikainen MAH         HYL  
  58 shelam Nano Applefield's Let Me Entertain You Kirsti Wessman P-HAU         HYL  
  59 borter Minttu Punaruskan Medusa Anne Räsänen KOTKA         HYL  
  60 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  61 cottul Into Cottonclown Gilbert Johanna Mattila HSKH         HYL  
  70 jackru Aija Walking Disaster's Naomi Sari Jokiranta P-HAU         HYL  
  73 kiihar Onni Zorrazo Nightcap Riina Jokimies HAMIN         HYL  
  76 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH         HYL  
  77 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  78 borter Maisa Punaruskan Questa Anne Räsänen KOTKA         HYL  


Kuvat ©Mari Ali-Raatikainen