Iltakilpailut 15.5.2014, paikka Heinola, järjestäjä Heinolan Palvelus- ja Seurakoira ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1]

A agilityrata, mini 1, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 2,8 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 gribel Ruusa Huvikummun Schwarz Und Rose FI25350/10 Anu Pystynen 40099391 HPSK 47,74 3,02 -3,26 0 -3,26 LUVA
2 2 kääsna Wilma Credulous Deep Secret FIN16434/07 Irma Taivainen 40092638 HPSK 48,11 2,99 -2,89 0 -2,89 LUVA
3 4 bichav Nero White Lily's Golden Chest FIN17698/07 Reija Arajärvi 40177905 TAMSK 46,86 3,07 -4,14 10 10  
  3 lanhee Opri Stallmästarens Dizzy Daffy ER21469/12 Merja Huuskonen 33716675 VAU         HYL  
  6 borter TIRRI Tirtär On The Road FIN41783/08 Iida Lilleberg 33350277 HPSK         HYL  

A agilityrata, medi 1, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 9, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 mittel Mälli Sydänystävän Marley FI27808/12 Teija Hohtari 31939700 KANAV 45,36 3,17 -5,64 0 -5,64 LUVA
2 13 mittel Rasa Damirazin Öinen Tuuli FIN50639/08 Mirjami Kivihalme 40002874 VAU 50,40 2,86 -0,60 0 -0,60 LUVA
3 14 koohon Dani Bella Belleza´s Dani FI48161/10 Tuuli Rekola 40153220 KANAV 49,99 2,88 -1,01 15 15  
  7 puli Alma Huopatassun Almada FI52040/09 Heidi Valo 40241807 JANKK         HYL  
  8 snauts Netta Mihan Minuet FIN31141/08 Päivi Kaikkonen 31447991 HPSK         HYL  
  9 parson Luca Comeback Xenon FI30407/09 Mirva Paasonen 32450615 PEKE         HYL  
  10 espves Ralli Caraydan Jive FI53024/12 Lotta Kortteinen 40002149 HSKH         HYL  
  12 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde FI58215/12 Sanni Kariniemi 32888834 P-HAU         HYL  
  16 schape Alma Lumikuono Amor De Mi Alma FIN25278/08 Eija Qvintus 31966663 HPSK         HYL  

A agilityrata, maksi 1, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 11, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 porves Picku Elfstone Samba Shot FI31945/10 Sami Puska 26789282 TAMSK 33,81 4,26 -17,19 5 5  
2 18 kulnou Linda Golsett’s Fool For You FI44949/11 Johanna Ruuth 32171716 KK-99 37,68 3,82 -13,32 5 5  
3 19 borcol Hit Demssin Shining Star FI22858/10 Marja Julin 40303512 HPSK 40,16 3,59 -10,84 5 5  
4 23 belpam Urho Pysäkin Expert FI31678/11 Marika Rajalampi 33853826 HSKH 36,30 3,97 -14,70 10 10  
5 27 pon Mimmi Flinkbein Marzenie FI23185/12 Maija Koski 40279679 LAU 54,59 2,64 3,59 10 13,59  
6 22 belpam Hukka No-How Best Of The Rest FIN25645/11 Mirja Mynttinen 24466772 VAU 44,30 3,25 -6,70 15 15  
  17 borcol Pantsu Maple Yards Illegalis FI56797/11 Sami Puska 26789282 TAMSK         HYL  
  24 borcol Hoina Päkäpaimenen Lentoon Lähdössä ER32138/12 Bea Snellman 23301812 ATT         HYL  
  25 x-rotu Max Max FIX01684/13 Sanna Lahtinen 40003445 VAU         HYL  
  26 porves Doris Manueline FI24749/10 Juulia Torniainen 33890070 PEKE         HYL  
  28 siphus Iku Sainen Genesis FI48643/11 Henna-Riikka Soininen 32287891 KSSK         HYL  
  20 parcol Misty Wookiee Gang Ambermist FI20181/12 Niina Tarkiainen 40242367 LAU         POIS  


A-kisan palkitut ©Tuula Pullinen

B agilityrata, mini 1, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 2,8 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 kääsna Wilma Credulous Deep Secret FIN16434/07 Irma Taivainen 40092638 HPSK 42,06 3,47 -9,94 0 -9,94 LUVA
2 6 borter TIRRI Tirtär On The Road FIN41783/08 Iida Lilleberg 33350277 HPSK 49,66 2,94 -2,34 10 10  
3 4 bichav Nero White Lily's Golden Chest FIN17698/07 Reija Arajärvi 40177905 TAMSK 55,43 2,63 3,43 10 13,43  
4 3 lanhee Opri Stallmästarens Dizzy Daffy ER21469/12 Merja Huuskonen 33716675 VAU 65,33 2,23 13,33 5 18,33  
  5 gribel Ruusa Huvikummun Schwarz Und Rose FI25350/10 Anu Pystynen 40099391 HPSK         HYL  

B agilityrata, medi 1, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 9, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 snauts Netta Mihan Minuet FIN31141/08 Päivi Kaikkonen 31447991 HPSK 49,28 2,96 -2,72 10 10  
2 13 mittel Rasa Damirazin Öinen Tuuli FIN50639/08 Mirjami Kivihalme 40002874 VAU 59,65 2,45 7,65 5 12,65  
3 15 mittel Mälli Sydänystävän Marley FI27808/12 Teija Hohtari 31939700 KANAV 55,52 2,63 3,52 10 13,52  
4 7 puli Alma Huopatassun Almada FI52040/09 Heidi Valo 40241807 JANKK 47,81 3,05 -4,19 35 35  
  9 parson Luca Comeback Xenon FI30407/09 Mirva Paasonen 32450615 PEKE         HYL  
  10 espves Ralli Caraydan Jive FI53024/12 Lotta Kortteinen 40002149 HSKH         HYL  
  12 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde FI58215/12 Sanni Kariniemi 32888834 P-HAU         HYL  
  14 koohon Dani Bella Belleza´s Dani FI48161/10 Tuuli Rekola 40153220 KANAV         HYL  
  16 schape Alma Lumikuono Amor De Mi Alma FIN25278/08 Eija Qvintus 31966663 HPSK         HYL  

B agilityrata, maksi 1, tuomari Allan Mattsson, koirakoita 11, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 2,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 belpam Urho Pysäkin Expert FI31678/11 Marika Rajalampi 33853826 HSKH 37,38 3,91 -14,62 5 5  
2 19 borcol Hit Demssin Shining Star FI22858/10 Marja Julin 40303512 HPSK 37,90 3,85 -14,10 5 5  
3 17 borcol Pantsu Maple Yards Illegalis FI56797/11 Sami Puska 26789282 TAMSK 42,99 3,40 -9,01 15 15  
  18 kulnou Linda Golsett’s Fool For You FI44949/11 Johanna Ruuth 32171716 KK-99         HYL  
  22 belpam Hukka No-How Best Of The Rest FIN25645/11 Mirja Mynttinen 24466772 VAU         HYL  
  24 borcol Hoina Päkäpaimenen Lentoon Lähdössä ER32138/12 Bea Snellman 23301812 ATT         HYL  
  25 x-rotu Max Max FIX01684/13 Sanna Lahtinen 40003445 VAU         HYL  
  26 porves Doris Manueline FI24749/10 Juulia Torniainen 33890070 PEKE         HYL  
  27 pon Mimmi Flinkbein Marzenie FI23185/12 Maija Koski 40279679 LAU         HYL  
  28 siphus Iku Sainen Genesis FI48643/11 Henna-Riikka Soininen 32287891 KSSK         HYL  
  29 porves Picku Elfstone Samba Shot FI31945/10 Sami Puska 26789282 TAMSK         HYL  
  20 parcol Misty Wookiee Gang Ambermist FI20181/12 Niina Tarkiainen 40242367 LAU         POIS  


B-kisan palkitut ©Tuula Pullinen