Piirinmestaruuskilpailu 7.9.2013, paikka Heinola, järjestäjä Heinolan Palvelus- ja Seurakoira ry

[Mini-joukkue] [Medi-joukkue] [Maksi-joukkue]

Mini-joukkue yhteistulos, tuomari Misa Riiali, joukkueita 5

Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 1 P-HAUn minikiiturit P-HAU 113,93 -30,07 25 25  
  1 kiihar Tzippi     Raisa Kauppila   42,50 -5,50 10 10 *
  2 borter Essu     Satu Laru         HYL  
  3 kääsna Minni     Vili Tuomikoski   38,30 -9,70 5 5 *
  4 jackru Rumba     Virpi Koski   33,13 -14,87 10 10 *
  2 VAUhtia ei puutu VAU       HYL  
  1 vlyter Elviira     Teresa Rosenund         HYL  
  2 borter Muru     Melissa Naukkarinen   33,76 -14,24 0 -14,24  
  3 schipp Taru     Tanja Sundqvist         HYL  
  4 borter Speedy     Kirsi Vilen         HYL  
  3 VAUhdikkaan Vipeltäjät VAU       HYL  
  1 mittel Pessi     Sanna Pajusaari   41,23 -6,77 5 5  
  2 sakmet Ritu     Katja Lassila-Hypiä         HYL  
  3 parson Rimma     Minna Toropainen         HYL  
  4 mittel Pörö     Heli Isotalo         HYL  
  4 P-HAUn miniliitäjät P-HAU       HYL  
  1 schipp Utsi     Anne-Riitta Lahtinen         HYL  
  2 shelam Trick     Ari Kouvalainen         HYL  
  3 kleins Kira     Tarja Klemola         HYL  
  4 jackru Aija     Sari Jokiranta   33,10 -14,90 5 5  
  5 VAUn Vikkelät VAU       HYL  
  1 kiihar Penni     Tanja Sundqvist   37,77 -10,23 0 -10,23  
  2 kääpin Opal     Raili Vierula         HYL  
  3 cocspa Sani     Pilvi Ranta         HYL  
  4 kääsna Roku     Emma Lahtinen   45,26 -2,74 5 5  

Medi-joukkue yhteistulos, tuomari Misa Riiali, joukkueita 6
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 11 VAUn Vastustamattomat VAU 118,52 -19,48 5 5  
  1 breton Wanda     Taina Heini         HYL  
  2 schape Cassu     Tuija Laurila   41,22 -4,78 0 -4,78 *
  3 brater Maisa     Taina Heini   34,98 -11,02 0 -11,02 *
  4 parson Yonna     Merja Laaksonen   42,32 -3,68 5 5 *
2 9 P-HAUn mediliitäjät P-HAU 115,69 -22,31 15 15  
  1 kesvil GT     Raisa Kauppila         HYL  
  2 cocspa Kaapo     Laura Oivanen   40,93 -5,07 10 10 *
  3 espves Wilma     Mari Rauhala   39,62 -6,38 0 -6,38 *
  4 shelam Peetu     Ulla Nikkilä   35,14 -10,86 5 5 *
3 7 VAUn Vallattomat VAU 130,35 6,31 10 16,31  
  1 mittel Rasa     Heli Isotalo         HYL  
  2 shelam Pilvi     Tarja Rousku   40,00 -6,00 0 -6,00 *
  3 mittel Petu     Erja Heikkinen   52,31 6,31 5 11,31 *
  4 parson Iida     Suvi Hakala   38,04 -7,96 5 5 *
  6 Päijät-Hämeen medikiiturit P-HAU       HYL  
  1 shelam Miina     Kati Töllinen         HYL  
  2 kääsna Ide     Virpi Koski         HYL  
  3 kääsna Perro     Virpi Koski   46,29 0,29 10 10,29  
  4 shelam Sussu     Kati Töllinen   31,24 -14,76 10 10  
  8 Kanavan medit KANAV       HYL  
  1 shelam Foxi     Heli Vainio-Korhonen         HYL  
  2 kääsna Miki     Jaana Saarikko   38,24 -7,76 0 -7,76  
  3 slapko Fanni     Riikka Pihkola         HYL  
  10 HPSK:n medit HPSK       HYL  
  1 schape Alma     Eija Salokoski         HYL  
  2 koohon Tiuku     Antti Rautell         HYL  
  3 pinser Sohvi     Jaana Viinikainen         HYL  
  4 shelam Daro     Heidi Susi         HYL  

Maksi-joukkue yhteistulos, tuomari Misa Riiali, joukkueita 6
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 17 VAUn X-Files VAU 133,44 7,74 15 22,74  
  1 x-rotu Onni     Sari Honkanen         HYL  
  2 x-rotu Nelli     Sanna Lahtinen   42,78 -3,22 10 10 *
  3 x-rotu Nella     Taina Heini   36,92 -9,08 5 5 *
  4 x-rotu Maisa     Sanna Lahtinen   53,74 7,74 0 7,74 *
2 16 HPSK:n maxit 2 HPSK 125,60 2,60 50 52,60  
  1 auspai Hiro     Timo Susi   47,46 1,46 25 26,46 *
  2 snauts Netta     Päivi Kaikkonen         HYL  
  3 borcol Hit     Marja Julin   47,14 1,14 20 21,14 *
  4 borcol Figo     Pasi Kangas   31,00 -15,00 5 5 *
  13 VAUn Velmut VAU       HYL  
  1 holpal Sissi     Krista Liikanen   41,71 -4,29 10 10  
  2 holpal Zonya     Carita Mäki-Latikka         HYL  
  3   Nana     Terhi Salonen         HYL  
  4   Elmo     Nea Forsblom   46,54 0,54 20 20,54  
  14 VAUtsi VAU VAU       HYL  
  1 kulnou Santtu     Pilvi Ranta         HYL  
  2   Melli     Heidi Haapsaari   37,26 -8,74 0 -8,74  
  3 sakpai Ruska     Minna Toropainen   51,72 5,72 5 10,72  
  4 lyhcol Siru     Terhi Salonen         HYL  
  15 VAUn Formulat VAU       HYL  
  1 auskel Nipa     Kirsi Aintila         HYL  
  2 holpal Simon     Kirsi Liikanen   49,13 3,13 5 8,13  
  3 borcol Allu     Sari Honkanen         HYL  
  4 bokser Nasu     Laura Leisti         HYL  
  18 HPSK:n maxit 1 HPSK       HYL  
  1 belpag Riimi     Mari Rellman   35,90 -10,10 0 -10,10  
  2 borcol Wiu     Pasi Kangas         HYL  
  3 belpam Inka     Marianna Pettersson   32,67 -13,33 10 10  
  4 pinser Sira     Tero Viinikainen         HYL  
  12 Kanavan Maxit KANAV       POIS  
  1 auspai Roosa     Marida Virtanen         POIS  
  2 lappor Taimi     Laura Okker         POIS  
  3 belpag Rommel     Jenni Uski         POIS  
  4 lappor Suri     Laura Okker         POIS  

*) huomioitu yhteistuloksessa