Iltakisat 16.5.2013, paikka Heinola, järjestäjä Heinolan Palvelus- ja Seurakoira ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1]

A agilityrata, mini 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 phalen Liinu Indiangifts Lady Liiba Laaba Anne Lehtinen VAU 43,11 3,43 -3,89 0 -3,89 SERT
2 6 x-rotu Nelli Nelli Hanna Huovinen MÄNTY 53,01 2,79 6,01 5 11,01  
3 7 x-rotu Dina Dina Mari Ali-Raatikainen HPSK 65,81 2,25 18,81 0 18,81  
4 4 kääsna Roku Amories Silver Cirrus Emma Lahtinen VAU 67,79 2,18 20,79 10 30,79  
5 11 gribel Ruusa Huvikummun Schwarz Und Rose Anu Pystynen HPSK 73,96 2,00 26,96 5 31,96  
  3 schipp Utsi Mökötuvan Utsi Anne-Riitta Lahtinen P-HAU         HYL  
  8 x-rotu Timi Timi Tiia Punavaara HPSK         HYL  
  10 mittel Nella Pienenpolun Lady Fionella Liisa Nyyssönen MÄNTY         HYL  
  12 borter TIRRI Tirtär On The Road Iida Lilleberg HPSK         HYL  
  1 shelam Emppu Villanillan Emerald Elias Leena Vanninen KSSK         POIS  
  2 shelam Jade Snowglow's Show Must Go On Mari-Anna Markku SHELT         POIS  
  5 kääsna Dana Trixer Decameron Maiju Karppinen KOAT         POIS  

A agilityrata, medi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 shelam Daro Starsong Silver Dragon Heidi Himanen HPSK 41,21 3,59 -5,79 0 -5,79 LUVA
2 17 schape Sera Swifty's Anastasia Jatta Jormakka KANAV 47,06 3,14 0,06 5 5,06  
3 19 stbter Misty Owelan Burger Queen Harri Laitoniemi KSSK 49,63 2,98 2,63 5 7,63  
4 15 tarupi Manu Yacatis Winter Breeze Sanna Repo KANAV 55,41 2,67 8,41 10 18,41  
  13 koohon Dina Black Amiikos Weerdina Wica Riikka-Emilia Karplund HPSK         HYL  
  14 schape Alma Lumikuono Amor De Mi Alma Eija Salokoski HPSK         HYL  
  16 mudi Armi Vimmatun Rajatonriemu Tuija Kokkonen MAH         HYL  

A agilityrata, maksi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 21, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK 35,19 4,21 -11,81 0 -11,81 LUVA
2 20 lappor Surina Taimiston Kosminensäteily Laura Okker KANAV 41,78 3,54 -5,22 0 -5,22 LUVA
3 26 auspai Chila Patchcoat Urania Tuuli Oksalahti KANAV 42,90 3,45 -4,10 0 -4,10 SERT
4 27 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 34,68 4,27 -12,32 5 5  
5 32 auspai Ketku Särkivaaran Uskoo Ken Tahtoo Minna Ylen KANAV 39,33 3,76 -7,67 5 5  
6 31 lappor Peppi Cossaks Galactic Gilda Marianne Hypen HPSK 55,80 2,65 8,80 0 8,80  
7 41 novnou Edla Red Arcticas's Taivaankaunis Annika Viinikka KANAV 53,94 2,74 6,94 10 16,94  
8 38 borcol Diiva Demssin Black Diamond Mervi Lautsilta HPSK 60,06 2,46 13,06 15 28,06  
9 40 pirset Kiera Clever Sett Red-haired Girl Amanda Vorho KOTKA 67,53 2,19 20,53 10 30,53  
  21 belpam Alma Taikatalven Daystar Helena Pitkänen VAU         HYL  
  22 auskel Yrtti Gigabit Illawarra Mervi Lautsilta HPSK         HYL  
  23 auspai Napo Tres Colores Napoleon Bp Heidi Himanen HPSK         HYL  
  24 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  25 pitcol Nana Silimen Tähdenlento Terhi Salonen VAU         HYL  
  28 pitcol Voltti Maple Yard Da Capo Elina Heinonen HPSK         HYL  
  29 holpal Täppä Mustantuiskun Petros Tarja Wirén KOTKA         HYL  
  30 auskel Topi Cefeus Tavan Tyämiäs Kaija Salmi VAU         HYL  
  33 pirset Wilma Marjakarhun Cultahippu Johanna Kakko I-HAH         HYL  
  34 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola KANAV         HYL  
  36 gorset Venni Mountaineer's Evita Mari Ali-Raatikainen HPSK         HYL  
  39 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  35 borcol Luna Tronic Mohigana Noona Puolakka HPSK         POIS  

B agilityrata, mini 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s

Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 kääsna Roku Amories Silver Cirrus Emma Lahtinen VAU 57,22 2,64 9,22 5 14,22  
2 6 x-rotu Nelli Nelli Hanna Huovinen MÄNTY 60,66 2,49 12,66 10 22,66  
3 7 x-rotu Dina Dina Mari Ali-Raatikainen HPSK 84,60 1,78 36,60 5 41,60  
  3 schipp Utsi Mökötuvan Utsi Anne-Riitta Lahtinen P-HAU         HYL  
  1 shelam Emppu Villanillan Emerald Elias Leena Vanninen KSSK         POIS  
  2 shelam Jade Snowglow's Show Must Go On Mari-Anna Markku SHELT         POIS  
  5 kääsna Dana Trixer Decameron Maiju Karppinen KOAT         POIS  
  9 phalen Liinu Indiangifts Lady Liiba Laaba Anne Lehtinen VAU         POIS  
  11 gribel Ruusa Huvikummun Schwarz Und Rose Anu Pystynen HPSK         POIS  

B agilityrata, medi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 tarupi Manu Yacatis Winter Breeze Sanna Repo KANAV 49,59 3,05 1,59 5 6,59  
  13 koohon Dina Black Amiikos Weerdina Wica Riikka-Emilia Karplund HPSK         HYL  
  14 schape Alma Lumikuono Amor De Mi Alma Eija Salokoski HPSK         HYL  
  16 mudi Armi Vimmatun Rajatonriemu Tuija Kokkonen MAH         HYL  
  17 schape Sera Swifty's Anastasia Jatta Jormakka KANAV         HYL  
  18 shelam Daro Starsong Silver Dragon Heidi Himanen HPSK         HYL  
  19 stbter Misty Owelan Burger Queen Harri Laitoniemi KSSK         HYL  

B agilityrata, maksi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 19, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 auspai Ketku Särkivaaran Uskoo Ken Tahtoo Minna Ylen KANAV 40,86 3,70 -7,14 0 -7,14 SERT
2 20 lappor Surina Taimiston Kosminensäteily Laura Okker KANAV 43,03 3,51 -4,97 0 -4,97 LUVA
3 41 novnou Edla Red Arcticas's Taivaankaunis Annika Viinikka KANAV 43,21 3,49 -4,79 0 -4,79 LUVA
4 39 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 38,68 3,90 -9,32 5 5  
5 25 pitcol Nana Silimen Tähdenlento Terhi Salonen VAU 40,15 3,76 -7,85 5 5  
6 36 gorset Venni Mountaineer's Evita Mari Ali-Raatikainen HPSK 49,88 3,03 1,88 5 6,88  
7 28 pitcol Voltti Maple Yard Da Capo Elina Heinonen HPSK 51,70 2,92 3,70 10 13,70  
8 34 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola KANAV 53,30 2,83 5,30 15 20,30  
9 21 belpam Alma Taikatalven Daystar Helena Pitkänen VAU 55,63 2,71 7,63 25 32,63  
10 38 borcol Diiva Demssin Black Diamond Mervi Lautsilta HPSK 63,69 2,37 15,69 25 40,69  
11 31 lappor Peppi Cossaks Galactic Gilda Marianne Hypen HPSK 87,92 1,72 39,92 15 54,92  
  23 auspai Napo Tres Colores Napoleon Bp Heidi Himanen HPSK         HYL  
  24 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  27 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  29 holpal Täppä Mustantuiskun Petros Tarja Wirén KOTKA         HYL  
  30 auskel Topi Cefeus Tavan Tyämiäs Kaija Salmi VAU         HYL  
  33 pirset Wilma Marjakarhun Cultahippu Johanna Kakko I-HAH         HYL  
  37 borcol Aatu Aatu Essi Alamäki KSSK         HYL  
  40 pirset Kiera Clever Sett Red-haired Girl Amanda Vorho KOTKA         HYL  
  26 auspai Chila Patchcoat Urania Tuuli Oksalahti KANAV         POIS  
  35 borcol Luna Tronic Mohigana Noona Puolakka HPSK         POIS  

Kaikki kuvat ©Tuula Pullinen