ETUSIVU - YHDISTYS - TOKO - AGILITY - PK - KILPAILUT

KISAKALENTERI

TULOKSIA

VUODEN KOIRAT

 

 

Tottelevaisuuskoe 17.6.2012

Tuomari Ossi Harjula


   
  ERIKOISVOITTAJALUOKKA
1. TIRHAN TUHKIMO (kleinspitz) ohj Tarja Klemola Kalliola 271p/I
2. SYKERÖN PONTIAC (bordercollie) ohj Ari Malin Kouvola 253,5 p/II
3. DONIOL QUITE PERFECT (walesinspringerspanieli) ohj Elina Kautto Tuusula 167p/-
4. CATTLEPARK´S EXPLOSION POWER  (australiankarjakoira) ohj Teija Kälvinmäki Asikkala 150,5 p/-
5. HAZELMOOR KOH-I-NOOR (australianpaimenkoira) ohj Anne Ojanen Somero keskeytti
   
  VOITTAJALUOKKA
1. PATCHCOAT ROSEMARY (australianpaimenkoira) ohj Marida Virtanen Vesivehmaa 236 p/II
2. TIGERLIKE SUPERVISOR (borderterrieri) ohj Marianne Lammenaho Kotka 210 p/III
3. HÄÄMÖRIN RANTAKUKKA (kultainennoutaja) ohj Marjo Hakkarainen Kotka 197 p/II
4. FRENDLAIN´S MELINDA (welsh corgi pembroke) ohj Kati Murtola Kuusankoski 153 p/-
5. BORDETELLA´S X-AIDA (australianpaimenkoira) ohj Maija Piippo Lahti 143 p/-
   
  AVOIN LUOKKA
1. AHMAKULMAN BOOGIE WOOGIE (australiankelpie) ohj Niina Räty Lahti 183 p/I TK2 KP
2. CAPRICOLE FRENCH KISS (australianpaimenkoira) ohj Pekka Karimeri Helsinki 182 p/I KP
3. TAMMIKALLION GIMMA (belgianpk malinois) ohj Marianna Pettersson Heinola 169,5 p/I
4. MIKÄLIE SILMÄTIKKU (lapinporokoira) ohj Sari Saari Karkkila 166 p/I
5. KENDA VON WIESMADERN (berninpaimenkoira) ohj Taija Koskenkorva Heinola 165 p/I
6. SILIMEN USVAN MERITÄHTI (shetlanninlammaskoira) ohj Raija Enqvist Lahti 158,5/II
7. TIRHAN UNDER CURRENT (kleinspitz) ohj Tarja Klemola Kalliola 143 p/II
   
  ALOKASLUOKKA
1. JASIN COOL RIVER CARO (valkoinenpaimenkoira) ohj Anna-Maija Westman Lahti 185,5/I KP
2. KIELAPIHKAN MALVIINA (lapinporokoira) ohj Jonna Löytynoja Lahti 166 p/I
3. HALTINMAAN MYRSKY (suomenlapinkoira) ohj Ritva Lappalainen Hollola 156 p/II
4. STARSONG SILVER DRAGON (shetlanninlammaskoira) ohj Heidi Himanen Nastola 146 p/II
5. GROOVY SPIRIT´S BOOGIE BIANCA (rottweiler) ohj Petra Laakso Lahti 139 p/III
6. ALKÉSTIS MAGICBLACK (staffordshirenbullterrieri) ohj Kiira Lehto Heinola  135,5 p/III
7. WESTGROVE BUTLER OPENBAYS (korthalsingriffoni) ohj Soile Hallikainen Sysmä 132 p/III
8. MIKÄLIE WIKILII (mittelspitz) ohj Anneli Niemi Turku 106,5 p/III     
9. BLACK AMIIKOS WEERDINA WICA (kooikerhondje)  ohj Riikka-Emilia Karplund Heinola 104 p/III
10. ROOSA (suomenajokoira) ohj Satu Rutanen Heinola 91 p/-
11. GOLDEN ROSE RED JEWELL (shetlanninlammaskoira) ohj Satu Hyttinen Heinola 64 p/-