ETUSIVU - YHDISTYS - TOKO - AGILITY - PK - KILPAILUT

KISAKALENTERI

TULOKSIA

VUODEN KOIRAT

 

Tottelevaisuuskoe 5.6.2011

Tuomari Marita Packalen
Liikkeenohjaajana
Kristiina Kerttula

ERIKOISVOITTAJALUOKKA

1. ANNSPETS ERZULI (valkoinenpk) ohj Janina Wallgren Espoo 276 p/ I
2. BUFFING CAFE AU KISMET (schapendoes) ohj Henna Järvinen Tampere 255,5 p/II
3. TAMIKALLION FEMMA (belgianpk malinois) ohj Miia Strömberg Helsinki 238,5 p/II
4. CATTLEPARK´S EXPLOSION POWER (australiankarjakoira) ohj Teija Kälvinmäki Asikkala 226 p/II
 

VOITTAJALUOKKA

1. PATCHCOAT ROSEMARY (australianpk) ohj Marida Virtanen Vesivehmaa 189 p/I TK2
2. PUUPARRAN LASSE (schapendoes) ohj Anna-Mari Nurmi Parainen 186 p/I
3. LUMIKUONO FERINO PEPINO (schapendoes) ohj Piia Pohja Kangasala 169 p/I
4. CHIVAS GRAND CALVERA (snautseri ps) ohj Anne Mäkimaa Heinola
152 p/II
5. SINI-MININ DIINA (pinseri) ohj Jaana Viinikainen Heinola 128 p/III
6. LUMIKUONO CONAMORE IKWIL (schapendoes) ohj Marika Forslund Kotka 127 p/III
7. TARITA´S FAIRYTALE (valkoinenpk) ohj Satu Mannila Sysmä 91 p/-
 

AVOIN LUOKKA

1. PATCHCOAT ROSEMARY (australianpk) ohj Marida Virtanen Vesivehmaa 189 p/I TK2
2. PUUPARRAN LASSE (schapendoes) ohj Anna-Mari Nurmi Parainen 186 p/I
3. LUMIKUONO FERINO PEPINO (schapendoes) ohj Piia Pohja Kangasala 169 p/I
4. CHIVAS GRAND CALVERA (snautseri ps) ohj Anne Mäkimaa Heinola
152 p/II
5. SINI-MININ DIINA (pinseri) ohj Jaana Viinikainen Heinola 128 p/III
6. LUMIKUONO CONAMORE IKWIL (schapendoes) ohj Marika Forslund Kotka 127 p/III
7. TARITA´S FAIRYTALE (valkoinenpk) ohj Satu Mannila Sysmä 91 p/-
 

ALOKASLUOKKA

1. IROKON OBSIDIAN (pk collie) ohj Heini Seppä Mäntsälä 196 p/I kp
2. OLYMPIA DALIDO (briard)  ohj Henna Järvinen Tampere  194 p/I kp
3. IKIMUISTON MYYTIN MURTAJA (belgianpk groen.) ohj Virpi Pöysti Sysmä 188 p/I kp
4. EIPÄ´S EHDOTELLA (snautseri ps) ohj Anne Mäkimaa Heinola 185 p/I kp
5. SWIFTY´S CHALLENGER (schapendoes) ohj Tuija Laurila Villähde
181 p/I kp
6. ALKÉSTIS MAGICBLACK (staff.bullterrieri) ohj Kiira Lehto Heinola 176 p/I
7. TRES COLORES HIMALAYAH HIGH (australianpk) ohj Heidi Himanen Nastola 175 p/I
8. WILLOW CREEK NIENNA (belgianpk groen.) ohj Satu Rutanen Heinola 165 p/I
9. LAPINTÄHTI UNITRA (bordercollie) ohj Sanna Jääskeläinen Tuusula
162 p/I
10. TRASSELI ERI ETEVÄ VELHO (schapendoes) ohj Piia Pohja Kangasala
161 p/I
11. FLYING DUSTER´S TIME BOMB (schapendoes) ohj Riina Pullinen Pori 
155 p/II
12. PUUPARRAN MAURITZ (schapendoes) ohj Erja Siren Salo 133 p/III
13. FLYING DUSTER´S TIME TO WASTE (schapendoes) ohj Marko Kivihalme Helsinki 124,5 p/III