Kilpailu 11.7.2010, paikka Heinola, järjestäjä Heinolan Palvelus- ja Seurakoira ry

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3] [A Mini 3] [B Mini 3] [C Mini 3]

A agilityrata, maksi 3, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 30, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s

Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 33,67 4,69 -16,33 0 -16,33  
2 borcol Juippi Tending Erlking Pertti Himanen LAU 36,31 4,35 -13,69 0 -13,69  
3 schape Aatu Buffing Jäätehinen Soile Malmivuori P-HAU 40,92 3,86 -9,08 0 -9,08  
4 slapko Ursa Nutukas Ursula Susanna Kangasvuo JAT 42,84 3,69 -7,16 0 -7,16  
5 walspa Ketsup New Design´s Key To Success Iina Seppälä CITYB 43,88 3,60 -6,12 0 -6,12  
6 pyrpap Milo Entre Nous Fond De L'air Aila Hannola NKH 46,90 3,37 -3,10 0 -3,10  
7 auspai Roope Riekonhovin Roger Moore Erja Huikko JAT 46,54 3,39 -3,46 5 5  
8 samoje Turre Tuiskunhaltijan Aikavelikulta Päivi Haavisto E-HKK 54,28 2,91 4,28 5 9,28  
9 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK 38,99 4,05 -11,01 10 10  
10 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU 41,00 3,85 -9,00 10 10  
11 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU 43,00 3,67 -7,00 10 10  
12 engset Lissu Kahenkoon Jet Flight Minna Vahlström HSKH 52,40 3,02 2,40 10 12,40  
13 auspai Oona Pyrzillac's Bobalena Anne Topra LAU 45,36 3,48 -4,64 15 15  
  auskel Yty Kelmi Meni Jo Eeva Ylinen BAT         HYL  
  borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  engspa Vellu Adamant's Ivor Novello Hanna Hyypiä HSKH         HYL  
  samoje Ina Euchum´s Essence Of Bliz Taina Markkula KOTKA         HYL  
  auspai Miki Some Kind Of Magic's Charmer Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  belpag Säde Black Master's Sunshine Queen Marianna Pettersson KANAV         HYL  
  auskel Jilla Cefeus Jillaroo Linda Merk KOTKA         HYL  
  belpat Rautis Macnillian Rautaneito Pernilla Tallberg PORSK         HYL  
  belpat Dona Mustantuiskun Xamba Maria Hämäläinen P-HAU         HYL  
  belpam Bumba No-How Call Me Peewee Mirja Mynttinen KANAV         HYL  
  irlter Frida Quiet Riot Yardbird Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  auspai Pepsi And Again Diandra Anne Topra LAU         HYL  
  breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  shelam Urho Gonnabe Hardday's Night Satu Peippo KSSK         HYL  
  borcol Figo Eyewitness Crime Suspect Pasi Kangas HAGI         HYL  
  slapko Viivi Viivi Esa Manninen KSSK         HYL  
  belpam Inka Tammikallion Gimma Marianna Pettersson KANAV         HYL  
  novnou Minttu Hingtsbackes Red-Jannina Anni Sihvo KSSK         POIS  
  lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU         POIS  
  lyhcol Vekku Oneway's Gold Rush Anne Alho JAT         POIS  


Maxien A-kisan palkitut

B agilityrata, maksi 3, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 31, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 auskel Jilla Cefeus Jillaroo Linda Merk KOTKA 36,64 3,82 -8,36 0 -8,36 SERT-A
2 engspa Vellu Adamant's Ivor Novello Hanna Hyypiä HSKH 36,85 3,80 -8,15 0 -8,15  
3 slapko Viivi Viivi Esa Manninen KSSK 39,07 3,58 -5,93 0 -5,93  
4 auspai Roope Riekonhovin Roger Moore Erja Huikko JAT 41,02 3,41 -3,98 0 -3,98  
5 walspa Ketsup New Design´s Key To Success Iina Seppälä CITYB 42,06 3,33 -2,94 0 -2,94  
6 samoje Ina Euchum´s Essence Of Bliz Taina Markkula KOTKA 47,51 2,95 2,51 0 2,51  
7 samoje Turre Tuiskunhaltijan Aikavelikulta Päivi Haavisto E-HKK 49,16 2,85 4,16 0 4,16  
8 schape Aatu Buffing Jäätehinen Soile Malmivuori P-HAU 36,79 3,81 -8,21 5 5  
9 pyrpap Milo Entre Nous Fond De L'air Aila Hannola NKH 41,44 3,38 -3,56 5 5  
10 engset Lissu Kahenkoon Jet Flight Minna Vahlström HSKH 50,46 2,77 5,46 0 5,46  
11 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola JAU 33,90 4,13 -11,10 10 10  
12 borcol Juippi Tending Erlking Pertti Himanen LAU 37,34 3,75 -7,66 10 10  
13 slapko Ursa Nutukas Ursula Susanna Kangasvuo JAT 38,91 3,60 -6,09 10 10  
14 auspai Oona Pyrzillac's Bobalena Anne Topra LAU 44,57 3,14 -0,43 10 10  
15 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK 43,24 3,24 -1,76 30 30  
  lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU         HYL  
  belpat Rautis Macnillian Rautaneito Pernilla Tallberg PORSK         HYL  
  belpam Inka Tammikallion Gimma Marianna Pettersson KANAV         HYL  
  belpat Dona Mustantuiskun Xamba Maria Hämäläinen P-HAU         HYL  
  auskel Yty Kelmi Meni Jo Eeva Ylinen BAT         HYL  
  borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         HYL  
  auspai Pepsi And Again Diandra Anne Topra LAU         HYL  
  borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  shelam Urho Gonnabe Hardday's Night Satu Peippo KSSK         HYL  
  borcol Figo Eyewitness Crime Suspect Pasi Kangas HAGI         HYL  
  belpam Bumba No-How Call Me Peewee Mirja Mynttinen KANAV         HYL  
  belpag Säde Black Master's Sunshine Queen Marianna Pettersson KANAV         HYL  
  auspai Miki Some Kind Of Magic's Charmer Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  pitcol Vekki Purple Pearl´s Illusia Tiina Alatalo JAU         HYL  
  irlter Frida Quiet Riot Yardbird Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  lyhcol Vekku Oneway's Gold Rush Anne Alho JAT         POIS  
  belpam Lax Tammikallion Curry Tiina Alatalo JAU         POIS  
  lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU         POIS  
  novnou Minttu Hingtsbackes Red-Jannina Anni Sihvo KSSK         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 28, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 pitcol Vekki Purple Pearl´s Illusia Tiina Alatalo JAU 35,38 4,32 -14,62 0 -14,62  
2 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 35,81 4,27 -14,19 0 -14,19  
3 belpag Säde Black Master's Sunshine Queen Marianna Pettersson KANAV 36,62 4,18 -13,38 0 -13,38  
4 belpam Inka Tammikallion Gimma Marianna Pettersson KANAV 39,01 3,92 -10,99 0 -10,99  
5 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU 40,23 3,80 -9,77 0 -9,77  
6 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH 40,68 3,76 -9,32 0 -9,32  
7 slapko Ursa Nutukas Ursula Susanna Kangasvuo JAT 42,81 3,57 -7,19 0 -7,19  
8 pyrpap Milo Entre Nous Fond De L'air Aila Hannola NKH 44,11 3,47 -5,89 0 -5,89  
9 slapko Viivi Viivi Esa Manninen KSSK 45,07 3,39 -4,93 0 -4,93  
10 walspa Ketsup New Design´s Key To Success Iina Seppälä CITYB 49,03 3,12 -0,97 0 -0,97  
11 samoje Turre Tuiskunhaltijan Aikavelikulta Päivi Haavisto E-HKK 50,84 3,01 0,84 0 0,84  
12 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK 37,35 4,10 -12,65 5 5  
13 borcol Juippi Tending Erlking Pertti Himanen LAU 38,86 3,94 -11,14 10 10  
14 belpam Bumba No-How Call Me Peewee Mirja Mynttinen KANAV 44,34 3,45 -5,66 10 10  
15 auskel Jilla Cefeus Jillaroo Linda Merk KOTKA 45,79 3,34 -4,21 10 10  
16 auspai Pepsi And Again Diandra Anne Topra LAU 48,24 3,17 -1,76 10 10  
  auspai Roope Riekonhovin Roger Moore Erja Huikko JAT         HYL  
  irlter Frida Quiet Riot Yardbird Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  borcol Figo Eyewitness Crime Suspect Pasi Kangas HAGI         HYL  
  samoje Ina Euchum´s Essence Of Bliz Taina Markkula KOTKA         HYL  
  belpat Dona Mustantuiskun Xamba Maria Hämäläinen P-HAU         HYL  
  auskel Yty Kelmi Meni Jo Eeva Ylinen BAT         HYL  
  shelam Urho Gonnabe Hardday's Night Satu Peippo KSSK         HYL  
  belpat Rautis Macnillian Rautaneito Pernilla Tallberg PORSK         HYL  
  schape Aatu Buffing Jäätehinen Soile Malmivuori P-HAU         HYL  
  borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  engspa Vellu Adamant's Ivor Novello Hanna Hyypiä HSKH         HYL  
  auspai Miki Some Kind Of Magic's Charmer Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  novnou Minttu Hingtsbackes Red-Jannina Anni Sihvo KSSK         POIS  
  lyhcol Kaapo Timonan Texas Terrence Kati Kylliäinen P-HAU         POIS  
  lyhcol Vekku Oneway's Gold Rush Anne Alho JAT         POIS  
  belpam Lax Tammikallion Curry Tiina Alatalo JAU         POIS  


Maxien B- ja C-kisan palkitut

A agilityrata, medi 3, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 17, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borcol Misty Afromines Lady Of Mercy Milma Patrikainen JAT 33,94 4,30 -8,06 0 -8,06  
2 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK 39,53 3,69 -2,47 0 -2,47  
3 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola JAU 42,59 3,43 0,59 0 0,59  
4 auskel Milla Gräshoppans Camill Sirpa Virtanen TAMSK 43,30 3,37 1,30 0 1,30  
5 espves Wiima Chocolate La Perrera Flamenca Heikki Järvinen JAU 36,89 3,96 -5,11 5 5  
6 pumi Väiski Csütörtök Johanna Merikanto KANAV 40,59 3,60 -1,41 5 5  
7 shelam Leevi Shet Up Limited Edition Kari Laukka KSSK 39,03 3,74 -2,97 10 10  
8 shelam Jekku Clay-Field´s The Clappie Sami Wessman P-HAU 39,19 3,72 -2,81 10 10  
9 shelam Uula Double Hug's Uh La La Liisa Peippo KSSK 49,20 2,97 7,20 10 17,20  
10 lagrom Pirta Boogieman´s Buona Notte Päivikki Partinen JAT 45,20 3,23 3,20 15 18,20  
11 shelam Sussu Juuliet Kati Töllinen P-HAU 39,84 3,66 -2,16 20 20  
  parson Nikke Kuusiniityn Knaapi Eija Salokoski HAGI         HYL  
  kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU         HYL  
  kääsna Afi Chistoso A Fire Inside Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  borter Mara Heathberry`s Firefighter Satu Laru BAT         HYL  
  parson Kiara Gwragged Annwn Irish Kiara Eeva-Liisa Holmström LAU         HYL  
  borter Luru Tigerlike Supervisor Marianne Lammenaho KOTKA         POIS  
  shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA         POIS  

B agilityrata, medi 3, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 18, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 shelam Leevi Shet Up Limited Edition Kari Laukka KSSK 45,50 3,69 -3,50 0 -3,50 SERT-A
2 auskel Milla Gräshoppans Camill Sirpa Virtanen TAMSK 48,61 3,46 -0,39 0 -0,39  
3 kääsna Afi Chistoso A Fire Inside Katja Nieminen TUUKK 42,20 3,98 -6,80 5 5  
4 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU 48,57 3,46 -0,43 5 5  
5 parson Nikke Kuusiniityn Knaapi Eija Salokoski HAGI 53,66 3,13 4,66 5 9,66  
  borter Mara Heathberry`s Firefighter Satu Laru BAT         HYL  
  shelam Sussu Juuliet Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  parson Kiara Gwragged Annwn Irish Kiara Eeva-Liisa Holmström LAU         HYL  
  espves Wiima Chocolate La Perrera Flamenca Heikki Järvinen JAU         HYL  
  espves Piina Concurrido Herencia Hanna Lind JAU         HYL  
  kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  lagrom Pirta Boogieman´s Buona Notte Päivikki Partinen JAT         HYL  
  shelam Uula Double Hug's Uh La La Liisa Peippo KSSK         HYL  
  cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola JAU         HYL  
  borcol Misty Afromines Lady Of Mercy Milma Patrikainen JAT         HYL  
  pumi Väiski Csütörtök Johanna Merikanto KANAV         HYL  
  parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         HYL  
  shelam Jekku Clay-Field´s The Clappie Sami Wessman P-HAU         HYL  
  borter Luru Tigerlike Supervisor Marianne Lammenaho KOTKA         POIS  
  shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA         POIS  
  espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU         POIS  

C hyppyrata, medi 3, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 15, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borcol Misty Afromines Lady Of Mercy Milma Patrikainen JAT 31,15 3,98 -3,85 0 -3,85 SERT-H
2 borter Mara Heathberry`s Firefighter Satu Laru BAT 32,17 3,86 -2,83 0 -2,83  
3 pumi Väiski Csütörtök Johanna Merikanto KANAV 34,78 3,57 -0,22 0 -0,22  
4 kääsna Afi Chistoso A Fire Inside Katja Nieminen TUUKK 35,41 3,50 0,41 0 0,41  
5 shelam Leevi Shet Up Limited Edition Kari Laukka KSSK 35,68 3,47 0,68 0 0,68  
6 espves Piina Concurrido Herencia Hanna Lind JAU 33,11 3,74 -1,89 5 5  
7 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK 34,62 3,58 -0,38 5 5  
8 shelam Jekku Clay-Field´s The Clappie Sami Wessman P-HAU 40,60 3,05 5,60 5 10,60  
9 lagrom Pirta Boogieman´s Buona Notte Päivikki Partinen JAT 40,91 3,03 5,91 5 10,91  
10 shelam Uula Double Hug's Uh La La Liisa Peippo KSSK 44,62 2,78 9,62 5 14,62  
11 parson Nikke Kuusiniityn Knaapi Eija Salokoski HAGI 47,53 2,61 12,53 10 22,53  
  shelam Sussu Juuliet Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  auskel Milla Gräshoppans Camill Sirpa Virtanen TAMSK         HYL  
  kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU         HYL  
  borter Luru Tigerlike Supervisor Marianne Lammenaho KOTKA         POIS  
  shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA         POIS  


Medi A-kisan kolmonen ja kakkonen, B-kisan voittaja ja c-kisan palkitut.

A agilityrata, mini 3, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 18, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 x-rotu Ykä Ykä Salla Flinkman WALAT 36,85 3,96 -6,15 0 -6,15  
2 borter Mono Heathberry's Moving Target Annika Norrgård BAT 37,22 3,92 -5,78 0 -5,78  
3 parson Tirri Tallitontun Yanna Marja Lahikainen MAH 38,17 3,83 -4,83 0 -4,83  
4 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HAU 39,54 3,69 -3,46 0 -3,46  
5 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA 35,53 4,11 -7,47 5 5  
6 borter Hotti Ganymede's Canadian Brass Noora Haapanen VAU 41,67 3,50 -1,33 5 5  
7 cavspa Muusa Kallioluodon Geisha Satu Turunen AGRY 50,76 2,88 7,76 5 12,76  
8 jackru Aija Walking Disaster's Naomi Sari Jokiranta P-HAU 39,54 3,69 -3,46 15 15  
  kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Tervonen NKH         HYL  
  x-rotu Oona Oona Henna Nikkanen TSAU         HYL  
  käävil Ella Froggies Darn Hot Ella Veli-Pekka Suuronen ATT         HYL  
  mittel Lumo Kitana´s Blizzard Of Ozz Teija Hohtari KANAV         HYL  
  kiihar Tzippi Nightdream Tzuipin Wen Raisa Kauppila P-HAU         HYL  
  shelam Eve Applefield´s Xmaseve Sami Wessman P-HAU         HYL  
  kääsna Eikka Mami´s Beardie Eino Grön Minna Nikkinen MÄNTS         HYL  
  x-rotu Hugo Hugo Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Tervonen NKH         HYL  
  mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  shelam Viivi Foxitar Discodaami Riitta Oksman KOTKA         POIS  
  phalen Mökö Fly Away's Pink Panther Marianne Lammenaho KOTKA         POIS  

B agilityrata, mini 3, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 19, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 x-rotu Ykä Ykä Salla Flinkman WALAT 41,36 4,06 -6,64 0 -6,64  
2 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS 47,31 3,55 -0,69 0 -0,69  
3 kiihar Tzippi Nightdream Tzuipin Wen Raisa Kauppila P-HAU 48,75 3,45 0,75 0 0,75  
4 käävil Ella Froggies Darn Hot Ella Veli-Pekka Suuronen ATT 51,68 3,25 3,68 0 3,68  
5 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Tervonen NKH 52,47 3,20 4,47 0 4,47  
6 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HAU 45,19 3,72 -2,81 5 5  
7 x-rotu Oona Oona Henna Nikkanen TSAU 43,72 3,84 -4,28 10 10  
8 borter Mono Heathberry's Moving Target Annika Norrgård BAT 44,03 3,82 -3,97 15 15  
  borter Hotti Ganymede's Canadian Brass Noora Haapanen VAU         HYL  
  käävil Holly Sarahill Strawberry Blond Minna Kurttila HSKH         HYL  
  kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Tervonen NKH         HYL  
  parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  cavspa Muusa Kallioluodon Geisha Satu Turunen AGRY         HYL  
  mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  shelam Eve Applefield´s Xmaseve Sami Wessman P-HAU         HYL  
  jackru Aija Walking Disaster's Naomi Sari Jokiranta P-HAU         HYL  
  parson Tirri Tallitontun Yanna Marja Lahikainen MAH         HYL  
  kääsna Eikka Mami´s Beardie Eino Grön Minna Nikkinen MÄNTS         HYL  
  käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH         HYL  
  phalen Mökö Fly Away's Pink Panther Marianne Lammenaho KOTKA         POIS  
  mittel Lumo Kitana´s Blizzard Of Ozz Teija Hohtari KANAV         POIS  
  shelam Viivi Foxitar Discodaami Riitta Oksman KOTKA         POIS  


Minien A- ja B-kisan palkitut.

C hyppyrata, mini 3, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 17, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 x-rotu Oona Oona Henna Nikkanen TSAU 29,50 4,20 -5,50 0 -5,50 SERT-H
2 jackru Aija Walking Disaster's Naomi Sari Jokiranta P-HAU 29,81 4,16 -5,19 0 -5,19  
3 kiihar Tzippi Nightdream Tzuipin Wen Raisa Kauppila P-HAU 32,72 3,79 -2,28 0 -2,28  
4 parson Tirri Tallitontun Yanna Marja Lahikainen MAH 32,74 3,79 -2,26 0 -2,26  
5 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Tervonen NKH 34,02 3,64 -0,98 0 -0,98  
6 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK 35,75 3,47 0,75 0 0,75  
7 käävil Ella Froggies Darn Hot Ella Veli-Pekka Suuronen ATT 36,47 3,40 1,47 0 1,47  
8 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Tervonen NKH 38,13 3,25 3,13 0 3,13  
9 x-rotu Leevi Leevi Taija Mäkelä MÄNTS 39,09 3,17 4,09 0 4,09  
10 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HAU 34,39 3,61 -0,61 5 5  
11 kääsna Eikka Mami´s Beardie Eino Grön Minna Nikkinen MÄNTS 43,01 2,88 8,01 5 13,01  
  parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  x-rotu Ykä Ykä Salla Flinkman WALAT         HYL  
  käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH         HYL  
  borter Mono Heathberry's Moving Target Annika Norrgård BAT         HYL  
  shelam Eve Applefield´s Xmaseve Sami Wessman P-HAU         HYL  
  borter Hotti Ganymede's Canadian Brass Noora Haapanen VAU         HYL  
  x-rotu Hugo Hugo Taija Mäkelä MÄNTS         POIS  
  phalen Mökö Fly Away's Pink Panther Marianne Lammenaho KOTKA         POIS  
  shelam Viivi Foxitar Discodaami Riitta Oksman KOTKA         POIS  
  mittel Lumo Kitana´s Blizzard Of Ozz Teija Hohtari KANAV         POIS  


Minien C-kisan palkitut.
Kuvat ©Mari Ali-Raatikainen