Kilpailu 13.6.2010, paikka Heinola, järjestäjä Heinolan Palvelus- ja Seurakoira ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 18, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s

Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU 40,68 3,86 -11,32 0 -11,32 SERT
2 jackru Fani Ww Yangoviper's Midnight Man Nora Ervasti P-HAU 44,56 3,52 -7,44 0 -7,44 SERT
3 x-rotu Miina Miina Johanna Pakarinen KSSK 46,28 3,39 -5,72 0 -5,72  
4 mittel Manne Thomdy Dom´s Eclipse Solar Teija Hohtari KANAV 52,83 2,97 0,83 0 0,83  
5 kääsna Mahis Rantakaupin Maahinen Sirkku Sahlberg RAUMA 56,90 2,76 4,90 0 4,90  
6 jackru Fiini Kisentel's Lovely Lassie Nora Ervasti P-HAU 51,10 3,07 -0,90 5 5  
7 pitmäy Jatsi Finnfanta Satzi Riitta Heino HARJA 58,03 2,70 6,03 0 6,03  
8 mittel Tao Bonzer's Calama-Canteri Marjo Nupponen MÄNTY 46,76 3,36 -5,24 10 10  
9 cavspa Funny Poppy Honey's Nougat Sari Stockus TAMSK 48,22 3,26 -3,78 10 10  
10 parson Frida Double Barrel's Divine Design Teemu Kollanen KAT 52,16 3,01 0,16 10 10,16  
11 cavspa Nita Panda's Party Girl Marika Viilos KK-99 70,79 2,22 18,79 0 18,79  
12 shelam Minttu Cadinan Ylenhyvä Emma Heikkilä VAU 63,57 2,47 11,57 15 26,57  
13 vlyter Pico Loving You Le Mans Hanna Karhu VAU 68,87 2,28 16,87 25 41,87  
  kääsna Dana Trixer Decameron Maiju Karppinen NKH         HYL  
  käävil Nuka Executive Soft Spot Mikaela Suni KANAV         HYL  
  norfte Ponzo Pihlajapirtin Kickboxer Ellinoora Tammi HAGI         HYL  
  borter Minttu Punaruskan Medusa Anne Räsänen KOTKA         HYL  
  x-rotu Ângela Ângela Camila Solaja HAGI         HYL  
  toyvil Veera Froggies Touch Of Design Marisa Roiha KANAV         POIS  
  boster Pentti Nevicata´s Sean Connery Tuija Welling HAGI         POIS  

A agilityrata, medi 1, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 breton Wanda Yavanna´s Monique Taina Heini VAU 45,68 3,44 -6,32 0 -6,32 LUVA
2 pumi Tellu Jellum´s Elli Heidi Katajainen PUMIT 48,80 3,22 -3,20 0 -3,20 LUVA
3 parson Holecek Kuusiniityn Big-Boss Anne-Maija Saarinen KANAV 42,09 3,73 -9,91 5 5  
  koohon Noa Bullbenz Kooi Verro Geri Pia Löyttynen KANAV         HYL  
  cocspa Veeti Raccoon´s Really Special Jaana Patrikainen NKH         HYL  
  cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU         HYL  
  espves Viva Vivaracho Amor Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  parson Eemeli Tallitontun Olli Suvi Hakala VAU         POIS  

A agilityrata, maksi 1, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 31, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 belpat Minni Workaholic Mimosa Kirsi Aintila VAU 43,09 3,64 -8,91 0 -8,91 LUVA,SERT
2 holpal Ruuti Rochallor Love Walks In Krista Liikanen VAU 43,83 3,58 -8,17 0 -8,17 LUVA,SERT
3 lappor Hemmo Tuhkavuorten Karhunvartija Hanna Pylkkänen NKH 47,19 3,33 -4,81 0 -4,81 LUVA,SERT
4 amstaf Carlo Masterbolt Not At All Saara Nieminen KSSK 53,18 2,95 1,18 0 1,18  
5 parcol Veeti Vanamon Fuel For Fire Sanna Laitinen P-HAU 53,36 2,94 1,36 0 1,36  
6 borcol Rino Demssin Range Rover Tanja Laakso VAU 39,97 3,93 -12,03 5 5  
7 belpag Riimi Ironic Mistral Of Dark Brightness Mari Pohjola HAGI 42,86 3,66 -9,14 5 5  
8 pinser Sohvi Sini-minin Diina Jaana Viinikainen HAGI 43,12 3,64 -8,88 5 5  
9 pinser Petra Of Leijliden Peggy Zue Teuvo Lahtinen NKH 60,84 2,58 8,84 0 8,84  
10 amstaf Sissi Decathoner's Cicciolina Kaisa Saarinen KSSK 60,85 2,58 8,85 0 8,85  
11 borcol Paavo Cabaroo Slots A Fun Arto Laitinen P-HAU 42,07 3,73 -9,93 10 10  
12 pirset Elmo Frinan Play My Game Janiitta Kiuru VAU 53,21 2,95 1,21 15 16,21  
13 briard Sini Woodlooks Gypsy Girl Tuula Tanska KSSK 51,74 3,03 -0,26 20 20  
  auskel Yrtti Gigabit Illawarra Mervi Lautsilta KANAV         HYL  
  belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU         HYL  
  kulnou Santtu Golden Cub Danny De Boy Pilvi Ranta VAU         HYL  
  belpat Mutka Dubion Lumumba Kirsi Kokkonen LAU         HYL  
  borcol Luca Briskness Chopin Anne Rive KANAV         HYL  
  belpat Lysti Cousin's Regina Eeva Pitkänen MAH         HYL  
  samoje Misti Eucham´s Impish Goblin Taina Markkula KOTKA         HYL  
  novnou Nemo Middle Island´s Afterglow Apache Sari Iija HSKH         HYL  
  x-rotu Nella Nella Heidi Lindholm VAU         HYL  
  parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU         HYL  
  auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU         HYL  
  auspai Ture Bywater Overture Erja Huikko JAT         HYL  
  borcol Roosa Keskelt Korpee Ihana Ilmiö Arja Pitkänen WALAT         HYL  
  x-rotu Onni Onni Sari Honkanen VAU         HYL  
  borcol Zero Tronic Davis Lea Rentsch P-HAU         HYL  
  snauts Ukko Jettyspoof's Yazzis Soul Veera Alanko JAU         HYL  
  auskar Soolo Lebensberuf Ozna Orellana Mervi Lautsilta KANAV         HYL  
  slapko Patu Firepower Batman Kirsi Lahtinen LAUKA         HYL  
  borcol Sofi Tending Racy Mira Virta TAKUT         POIS  
  x-rotu Molly Molly Sanna Lahtinen KANAV         POIS  
  belpat Ruuti Akany Von Scathach Henna Halla P-HAU         POIS  
  isovil Milli Old House Qilpi Marika Lappi KAT         POIS  
  borcol Karkki Pikkupaimenen Lucky One Marja Peltonen P-HAU         POIS  


A-kisan medi1 ja maxi1 palkitut.

A agilityrata, mini 2, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 bicfri Ossi Brosboy`s Fabulous Star Johanna Pakarinen KSSK 49,86 3,01 3,86 5 8,86  
2 shelam Usva Silimen Keijun Aamuusva Ari Kouvalainen P-HAU 40,56 3,70 -5,44 10 10  
3 kääpin Pomo Nenotlav`s Baablo-Frend Sonja Kouvo KSSK 50,01 3,00 4,01 10 14,01  
4 shelam Pultti Smart Move Thunderball Mirva Laakso P-HAU 56,91 2,64 10,91 15 25,91  
  popopl Luna Tähtitaivaan Helmi Maaret Ridanpää HAU         HYL  
  skette Emma Texforrier Meant To Be Päivi Katajakoski ERTTI         HYL  
  x-rotu Pimu Pimu Saija Helin P-HAU         HYL  
  käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU         POIS  
  schipp Nappi Aurorailontuoja Tanja Sundqvist VAU         POIS  
  jackru Miina Walking Disaster´s Enterprise Piia Hokkanen KSSK         POIS  
  käävil Fiina Apolet Grey Fiona Risto Warjus KOTKA         POIS  

A agilityrata, medi 2, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 shelam Rico Ihmetassun Rojal Niina Väisänen MAH 47,04 3,19 1,04 5 6,04  
2 shelam Mette Smart Move Flaming Lily Merja Vilden P-HAU 48,80 3,07 2,80 5 7,80  
3 shelam Kuje Bluemeadow's Ferrety Emblem Lotta Lehtinen KANAV 37,83 3,96 -8,17 10 10  
4 espves Viivi Concurrido Luna Taina Heini VAU 50,47 2,97 4,47 10 14,47  
5 shelam Chili Cadinan Velhotyttö Jenna Väänänen MAH 53,51 2,80 7,51 10 17,51  
  walspa Tara Boniton Jamonika Riitta Heino HARJA         HYL  
  shelam Luis Amarantes Idess Oceane Anne Vatanen KK-99         HYL  
  tarupi Eppu Yacatis Absolut Caramel Susanna Kaukinen JAU         HYL  


A-kisan mini2 palkitut ja medi2 voittaja.

A agilityrata, maksi 2, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 16, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borcol Nero Pikkupaimenen Go For It Mirja Leinikka TUUKK 44,48 3,37 -1,52 0 -1,52 LUVA
2 slapko Myrtti Vehkaliinan Suomyrtti Tiina Pesonen KANAV 47,63 3,15 1,63 0 1,63  
3 pirset Luigi Kanelin Take Me Love Me Heidi Husu KOTKA 50,08 2,99 4,08 0 4,08  
4 auspai Eetu Ardiente Ser Fabuloso Pertti Leppänen JSPKH 45,50 3,30 -0,50 5 5  
5 parcol Passo Busy-Buddy´s Chocolate Chip Essi Alamäki KSSK 47,65 3,15 1,65 5 6,65  
6 kulnou Riemu Miklaus Melodiska Musa Anne-Maija Saarinen KANAV 48,40 3,10 2,40 5 7,40  
7 novnou Ansa Mindare's Wild Aida Susanna Kallström KOTKA 49,37 3,04 3,37 5 8,37  
8 lappor Leimu Pihlajamäen Duulispää Marjo Pesonen LAU 55,54 2,70 9,54 5 14,54  
9 samoje Keiju Eucham´s Impish Dryad Taina Markkula KOTKA 50,84 2,95 4,84 10 14,84  
10 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 44,25 3,39 -1,75 15 15  
  belpam Tilli Aktivistin Silkki Jonna Markkanen P-HAU         HYL  
  rhokoi Ronja Malozi Damisa Noora Husu P-HAU         HYL  
  slapko Sepe Firepowerbebeto Kirsi Lahtinen LAUKA         HYL  
  auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen KANAV         HYL  
  borcol Kidd Mc Knight Sirpa Laulainen KOTKA         HYL  
  auspai Miina Glenhouse' S Grasshopper Pia Schnorr MÄNTS         HYL  
  eurasi Jessa Eucham's Jezzamine Eija Aronen KOTKA         POIS  
  borcol Siri Starsky Granit Of Stone Maarit Kallinen KSSK         POIS  
  samoje Lilli Amelie Anitra Kinnunen KOIVU         POIS  


A-kisan maxi2 palkitut.

B hyppyrata, mini 1, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 jackru Fiini Kisentel's Lovely Lassie Nora Ervasti P-HAU 33,80 4,64 -16,20 0 -16,20 LUVA
2 shelam Siiri Pikikuonon Amanda Sirius Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 38,86 4,04 -11,14 0 -11,14 LUVA
3 kääsna Mahis Rantakaupin Maahinen Sirkku Sahlberg RAUMA 40,22 3,90 -9,78 0 -9,78 LUVA
4 parson Frida Double Barrel's Divine Design Teemu Kollanen KAT 32,79 4,79 -17,21 5 5  
5 x-rotu Miina Miina Johanna Pakarinen KSSK 34,30 4,58 -15,70 5 5  
6 mittel Tao Bonzer's Calama-Canteri Marjo Nupponen MÄNTY 34,58 4,54 -15,42 5 5  
7 pitmäy Jatsi Finnfanta Satzi Riitta Heino HARJA 58,34 2,69 8,34 0 8,34  
8 cavspa Nita Panda's Party Girl Marika Viilos KK-99 56,48 2,78 6,48 5 11,48  
9 kääsna Uppis Rantakaupin Upponalle Sirkku Sahlberg RAUMA 47,85 3,28 -2,15 15 15  
10 vlyter Pico Loving You Le Mans Hanna Karhu VAU 55,68 2,82 5,68 10 15,68  
11 x-rotu Ângela Ângela Camila Solaja HAGI 62,93 2,49 12,93 10 22,93  
  käävil Nuka Executive Soft Spot Mikaela Suni KANAV         HYL  
  shelam Minttu Cadinan Ylenhyvä Emma Heikkilä VAU         HYL  
  borter Minttu Punaruskan Medusa Anne Räsänen KOTKA         HYL  
  kääsna Dana Trixer Decameron Maiju Karppinen NKH         HYL  
  mittel Manne Thomdy Dom´s Eclipse Solar Teija Hohtari KANAV         HYL  
  norfte Ponzo Pihlajapirtin Kickboxer Ellinoora Tammi HAGI         HYL  
  toyvil Veera Froggies Touch Of Design Marisa Roiha KANAV         POIS  


B-kisan mini1 palkitut.

B hyppyrata, medi 1, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 espves Viva Vivaracho Amor Mari Rauhala P-HAU 30,55 4,91 -19,45 0 -19,45  
2 pumi Tellu Jellum´s Elli Heidi Katajainen PUMIT 40,21 3,73 -9,79 5 5  
3 pumi Zena Scirpasta Zena Heidi Katajainen PUMIT 41,27 3,63 -8,73 5 5  
4 cocspa Veeti Raccoon´s Really Special Jaana Patrikainen NKH 46,58 3,22 -3,42 5 5  
5 breton Wanda Yavanna´s Monique Taina Heini VAU 34,77 4,31 -15,23 10 10  
  koohon Noa Bullbenz Kooi Verro Geri Pia Löyttynen KANAV         HYL  
  parson Holecek Kuusiniityn Big-Boss Anne-Maija Saarinen KANAV         HYL  
  cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU         HYL  
  parson Eemeli Tallitontun Olli Suvi Hakala VAU         POIS  

B hyppyrata, maksi 1, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 24, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 belpag Riimi Ironic Mistral Of Dark Brightness Mari Pohjola HAGI 29,77 5,04 -20,23 0 -20,23  
2 kulnou Santtu Golden Cub Danny De Boy Pilvi Ranta VAU 30,89 4,86 -19,11 0 -19,11 LUVA
3 pirset Elmo Frinan Play My Game Janiitta Kiuru VAU 33,78 4,44 -16,22 0 -16,22  
4 pinser Petra Of Leijliden Peggy Zue Teuvo Lahtinen NKH 47,42 3,16 -2,58 0 -2,58 LUVA
5 novnou Nemo Middle Island´s Afterglow Apache Sari Iija HSKH 31,99 4,69 -18,01 5 5  
6 auspai Ture Bywater Overture Erja Huikko JAT 33,55 4,47 -16,45 5 5  
7 slapko Patu Firepower Batman Kirsi Lahtinen LAUKA 45,26 3,31 -4,74 5 5  
8 auskar Soolo Lebensberuf Ozna Orellana Mervi Lautsilta KANAV 47,87 3,13 -2,13 5 5  
9 borcol Roosa Keskelt Korpee Ihana Ilmiö Arja Pitkänen WALAT 28,90 5,19 -21,10 10 10  
10 x-rotu Onni Onni Sari Honkanen VAU 42,96 3,49 -7,04 10 10  
11 briard Sini Woodlooks Gypsy Girl Tuula Tanska KSSK 51,04 2,94 1,04 20 21,04  
  pinser Sohvi Sini-minin Diina Jaana Viinikainen HAGI         HYL  
  borcol Paavo Cabaroo Slots A Fun Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  snauts Ukko Jettyspoof's Yazzis Soul Veera Alanko JAU         HYL  
  samoje Misti Eucham´s Impish Goblin Taina Markkula KOTKA         HYL  
  borcol Luca Briskness Chopin Anne Rive KANAV         HYL  
  borcol Rino Demssin Range Rover Tanja Laakso VAU         HYL  
  parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU         HYL  
  auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU         HYL  
  belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU         HYL  
  x-rotu Nella Nella Heidi Lindholm VAU         HYL  
  belpat Mutka Dubion Lumumba Kirsi Kokkonen LAU         HYL  
  borcol Zero Tronic Davis Lea Rentsch P-HAU         HYL  
  parcol Veeti Vanamon Fuel For Fire Sanna Laitinen P-HAU         HYL  
  x-rotu Molly Molly Sanna Lahtinen KANAV         POIS  
  belpat Lysti Cousin's Regina Eeva Pitkänen MAH         POIS  
  borcol Sofi Tending Racy Mira Virta TAKUT         POIS  
  amstaf Carlo Masterbolt Not At All Saara Nieminen KSSK         POIS  
  isovil Milli Old House Qilpi Marika Lappi KAT         POIS  
  samoje Nyyti Kuutamokeijun Ruusunen Anitra Kinnunen KOIVU         POIS  
  belpat Ruuti Akany Von Scathach Henna Halla P-HAU         POIS  
  borcol Karkki Pikkupaimenen Lucky One Marja Peltonen P-HAU         POIS  


B-kisan medi1 ja maxi1 voittajat.

B hyppyrata, mini 2, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 x-rotu Pimu Pimu Saija Helin P-HAU 48,40 3,20 -1,60 0 -1,60 LUVA,SERT
2 jackru Fani Ww Yangoviper's Midnight Man Nora Ervasti P-HAU 42,27 3,67 -7,73 5 5  
3 bicfri Ossi Brosboy`s Fabulous Star Johanna Pakarinen KSSK 44,66 3,47 -5,34 10 10  
  tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU         HYL  
  kääpin Pomo Nenotlav`s Baablo-Frend Sonja Kouvo KSSK         HYL  
  shelam Pultti Smart Move Thunderball Mirva Laakso P-HAU         HYL  
  shelam Usva Silimen Keijun Aamuusva Ari Kouvalainen P-HAU         HYL  
  popopl Luna Tähtitaivaan Helmi Maaret Ridanpää HAU         HYL  
  käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  käävil Fiina Apolet Grey Fiona Risto Warjus KOTKA         POIS  
  schipp Nappi Aurorailontuoja Tanja Sundqvist VAU         POIS  
  kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU         POIS  
  jackru Miina Walking Disaster´s Enterprise Piia Hokkanen KSSK         POIS  


B-kisan mini2 palkitut.

B hyppyrata, medi 2, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 shelam Luis Amarantes Idess Oceane Anne Vatanen KK-99 43,49 3,56 -6,51 0 -6,51 LUVA
2 shelam Chili Cadinan Velhotyttö Jenna Väänänen MAH 45,46 3,41 -4,54 0 -4,54 LUVA,SERT
3 espves Viivi Concurrido Luna Taina Heini VAU 39,67 3,91 -10,33 5 5  
4 shelam Mette Smart Move Flaming Lily Merja Vilden P-HAU 41,39 3,74 -8,61 5 5  
5 shelam Kuje Bluemeadow's Ferrety Emblem Lotta Lehtinen KANAV 37,61 4,12 -12,39 10 10  
6 tarupi Eppu Yacatis Absolut Caramel Susanna Kaukinen JAU 57,93 2,68 7,93 15 22,93  
  walspa Tara Boniton Jamonika Riitta Heino HARJA         HYL  
  shelam Rico Ihmetassun Rojal Niina Väisänen MAH         HYL  
  shelam Kovu Akiliinan Wannabe Furious Noora Suurnäkki HAU         POIS  


B-kisan medi2 palkitut.

B hyppyrata, maksi 2, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 18, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 belpam Tilli Aktivistin Silkki Jonna Markkanen P-HAU 32,31 4,80 -17,69 0 -17,69  
2 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen KANAV 32,67 4,74 -17,33 0 -17,33 LUVA
3 auspai Eetu Ardiente Ser Fabuloso Pertti Leppänen JSPKH 40,44 3,83 -9,56 0 -9,56 LUVA
4 lappor Hemmo Tuhkavuorten Karhunvartija Hanna Pylkkänen NKH 45,79 3,38 -4,21 0 -4,21 LUVA
5 slapko Myrtti Vehkaliinan Suomyrtti Tiina Pesonen KANAV 47,39 3,27 -2,61 0 -2,61  
6 samoje Keiju Eucham´s Impish Dryad Taina Markkula KOTKA 49,49 3,13 -0,51 0 -0,51  
7 borcol Nero Pikkupaimenen Go For It Mirja Leinikka TUUKK 50,00 3,10 0,00 0 0  
8 kulnou Riemu Miklaus Melodiska Musa Anne-Maija Saarinen KANAV 44,02 3,52 -5,98 5 5  
9 parcol Passo Busy-Buddy´s Chocolate Chip Essi Alamäki KSSK 46,09 3,36 -3,91 5 5  
10 novnou Ansa Mindare's Wild Aida Susanna Kallström KOTKA 49,27 3,15 -0,73 5 5  
11 lappor Leimu Pihlajamäen Duulispää Marjo Pesonen LAU 50,07 3,10 0,07 10 10,07  
12 slapko Sepe Firepowerbebeto Kirsi Lahtinen LAUKA 45,54 3,40 -4,46 15 15  
13 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 76,72 2,02 26,72 5 31,72  
  belpat Minni Workaholic Mimosa Kirsi Aintila VAU         HYL  
  auspai Miina Glenhouse' S Grasshopper Pia Schnorr MÄNTS         HYL  
  rhokoi Ronja Malozi Damisa Noora Husu P-HAU         HYL  
  pirset Luigi Kanelin Take Me Love Me Heidi Husu KOTKA         HYL  
  borcol Kidd Mc Knight Sirpa Laulainen KOTKA         HYL  
  eurasi Jessa Eucham's Jezzamine Eija Aronen KOTKA         POIS  
  samoje Lilli Amelie Anitra Kinnunen KOIVU         POIS  
  borcol Siri Starsky Granit Of Stone Maarit Kallinen KSSK         POIS  


B-kisan maxi2 palkitut.
Kuvat ©Mari Ali-Raatikainen